ADV
Wiadomości
Trending

Łoniowa / Pożar domu jednorodzinnego / 22 marca 2022 r.

We wtorek 22 marca 2022 r. około godziny 22.30 w miejscowości Łoniowa (Gmina Dębno) doszło do pożaru murowanego budynku mieszkalnego. Przed przybyciem służb ratowniczo-gaśniczych ogień zajął znaczną część budynku. Doszło do znacznych uszkodzeń wewnątrz budynku, Wypalone jest także praktycznie całe poszycie dachu. Konieczne było użycie podnośnika hydraulicznego z drabiną SHD 24W z Komendy Powiatowej PSP w Brzesku. W zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał.

– Zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brzesku do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Łoniowa.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu okazało się, iż budynek w całości objęty jest ogniem. Na palący dom zostały podane trzy prądy wody w natarciu, a roty prowadziły działania gaśnicze w aparatach ochrony dróg oddechowych. Przy użyciu podnośnika zostało rozebrane poszycie dachowe w celu ugaszenia nadpalonej konstrukcji dachowej. Po dokładnym sprawdzeniu budynku kamerą termowizyjną i przelaniu miejsca zdarzenia, po ponad 3 godzinach wróciliśmy do remizy – relacjonują druhowie z OSP Dębno.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano znaczne siły ratowniczo-gaśnicze oraz służby techniczne. Działania prowadzili strażacy z JRG Brzesko (2 zastępy) oraz druhowie z jednostek OSP: OSP KSRG Dębno (2 zastępy), OSP KSRG Łoniowa oraz OSP Porąbka Uszewska. Na miejsce skierowano Pogotowie Gazowe oraz Pogotowie Energetyczne. Obecny był również patrol Policji.

foto: OSP Dębno

IB /OSP Dębno

Podobne artykuły

Back to top button