ADV
blank
Wiadomości

Ludzie dobrej woli wsparli pogorzelców z Porąbki Iwkowskiej

22 kwietnia 2020 r. w domu zamieszkiwanym przez 6 osobową rodzinę (rodzice i czwórka dzieci) w Porąbce Iwkowskiej wybuchł pożar. Ogień strawił poddasze, a akcja gaśnicza znacząco naruszyła pozostałą część domu. Nieszczęścia dopełnił fakt, że budynek nie miał dodatkowego ubezpieczenia.

Z inicjatywy Wójta Gminy Iwkowa – Bogusława Kamińskiego powołana została grupa złożona z przedstawicieli Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Gminnego Ośrodka Kultury w Iwkowej, której zadaniem było zorganizowanie finansowej pomocy poszkodowanej rodzinie. Sytuacja związana z epidemią COVID-19 wymagała wykorzystania i wdrożenia nowego narzędzia, jakim jest internetowa zbiórka pieniędzy.

Dzięki 346 wspierającym osobom dobrej woli akcja trwająca w okresie od 23 kwietnia 2020 do 23 maja 2020, organizowana poprzez portal zrzutka.pl pozwoliła na zebranie 41 080,00 zł, co znacząco ułatwi powrót rodzinie do zniszczonego przez pożar domu.

– Wszystkim zaangażowanym osobom w organizację zbiórki, a szczególnie wpłacającym choćby najmniejszą kwotę na ten cel należą się słowa wdzięczności i uznania. To wspaniały przykład na hojność i dobroduszność względem drugiego człowieka będącego w potrzebie, nawet w tych trudnych dla wszystkich czasach – mówi Bogusław Kamiński wójt Gminy Iwkowa.

Osoby, które chcą w dalszym ciągu wspomóc poszkodowana rodzinę proszone są o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Iwkowej – tel. 14 68 44 010 wew. 61 .

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button