ADV
Wiadomości

Małe zainteresowania na bycie sołtysem Jasienia – tylko jeden kandydat

Wybory sołeckie w Jasieniu nie odbędą się. Wszystko z powodu niewielkiego zainteresowania ze strony mieszkańców. W przewidzianym uchwałą terminie zgłosił się zaledwie jeden kandydat.

Wymagane prawem dokumenty wraz z podpisami poparcia złożył Zbigniew Łanocha. Od blisko dwóch lat pełni on również funkcję radnego Rady Miejskiej w Brzesku.

Według kalendarza wyborczego mieszkańcy sołectwa Jasień do wtorku 20 października 2020 r. do godz. 14.00 mogli zgłaszać do Gminnej Komisji Wyborczej kandydatów na sołtysa wsi Jasień.

– W związku z zarejestrowaniem tylko jednego kandydata w wyborach uzupełniających sołtysa sołectwa Jasień, głosowania nie przeprowadza się i za wybranego Sołtysa uznaje się zarejestrowanego kandydata – czytamy w obwieszczeniu Gminnej Komisji Wyborczej w Brzesku z dnia 26 października 2020 roku.

Przypomnijmy – przedterminowe wybory były spowodowane rezygnacją z funkcji dotychczasowej sołtys wsi. 15 września 2020 r. Monika Rożek – sołtys Jasienia złożyła rezygnację z pełnionego stanowiska. Swoją funkcję pełniła niespełna przez półtora roku. Kolejne wybory miały odbyć się w niedzielę 15 listopada 2020 r.

Kluczową sprawą w przypadku wyborów sołeckich jest liczba zgłoszonych kandydatów – jeżeli w sołectwie w wyborach na sołtysa zostanie zarejestrowany tylko jeden kandydat, głosowania nie przeprowadza się, a za wybranego na sołtysa uznaje się zarejestrowanego kandydata.

IB

blank

Podobne artykuły

One Comment

Back to top button