ADV
1
Wiadomości
Trending

Marcelek Kubala pomaga Łucji. Dorzuć się do jego skarbonki

Rodzice Marcelka Kubali uruchomili w serwisie siepomaga.pl specjalną skarbonkę, która ma na celu wsparcie leczenia nienarodzonej Łucji. Cel zbiórki to 60 tysięcy. Pojawiły się już pierwsze wpłaty. Liczymy na wielkie serca naszych Czytelników!

Łucja Krzywda jest trzecim dzieckiem Weroniki i Michała. Diagnoza jaką usłyszeli kilka tygodni temu jej rodzice: krytyczna wada serca – stenoza aorty z restrykcyjnym otworem owalnym odwróciła ich życie do góry nogami. Leczenie prowadzone jest w klinice Kepler Universitätsklinikum w austriackim Linzu. Niestety koszty leczenia są znaczne – to aż 600 tysiecy złotych! Na poczatku czerwca odbyła się pierwsza operacja. Po urodzeniu Łucję czeka kolejna operacja. Jak do tej pory ponad 4000 osób wpłaciło 238 601,93 zł (42,48% celu zbiórki). Do zebrania pozostaje jednak niebagatelna kwota: 323 040,07 zł.

Michał i Weronika Krzywdowie są znani i lubiani w Jadownikach. Od lat angażują się w działalność społeczną i charytatywną w swojej miejscowości. Zawsze starali się pomagać potrzebującym. Ich znajomi podkreślają, że dzisiaj to Oni potrzebują pomocy, aby ocalić życie swojej córeczce – Łucji.

– Jeszcze kilka tygodni temu, rodzice Łucji Weronika i Michał, których znamy osobiście, tak jak i my mieszkają w Jadownikach, wspierali nas i walczyli razem z nami o życie Marcelka.

Dzisiaj sami muszą stoczyć walkę o życie swojej jeszcze nienarodzonej córeczki. Łucja jeszcze się nie urodziła, a już przyszło jej walczyć z ciężką wadą serca, wymagającą kosztownych operacji – napisał kilka dni temu tato Marcelka – Tomasz Kubala.

Wielka mobilizacja jaka była udziałem kilkudziesięciu tysięcy osób, które kilka miesięcy temu ruszyły do pięknej akcji wsparcia dla oczekującego na przeszczep wątroby Marcelka Kubali, daje świadectwo tego jak wielkie pokłady dobra znajdują się w naszych sercach. Teraz pomocy potrzebuje kolejne maleństwo pochodzące z Jadownik. To wtedy powstały liczne inicjatywy, które do dzisiaj skupiają ludzi chcących nieść pomoc innym.

Grupa Marcelka Kubali ma nową nazwę: Marcelek Kubala pomaga Łucji <== , to tam trwają kolejne aukcje charytaywne, z których środki trafiają na pomoc dla Łucji.

– Grupa Marcelka zjednoczyła ogrom wspaniałych ludzi o dobrych sercach. Jesteśmy tym niesamowicie wzruszeni i ogromnie dziękujemy Wam wszystkim raz jeszcze!

Podjęliśmy decyzję o przekształceniu nazwy grupy na Marcelek Kubala pomaga Łucji, tym samym wszystkie pojawiające się od tej pory licytacje będą przeznaczone dla Łucji, a darowizny z wylicytowanych przedmiotów zasilą konto zbiórki dziewczynki – pisze Tomasz Kubala tato Marcelka.

Szczegółowe informacje nt problemów zdrowotnych maleńkiej Łucji oraz zbiórki na operację ratującą Jej życie można znaleźć w artykule: Uratujmy serduszko Łucji z Jadownik! Trwa zbiórka środków na operację <==

Jak pomóc? 

Trwa zbiórka internetowa za pośrednictwem serwisu siepomaga.pl. Owocną zbiórkę do puszek przeprowadziły zuchy i harcerze ze Szczepu Czarnego im. Bohaterów Państwa Podziemnego z Jadownik. Trwają również przygotowania do kiermaszów ciast i szeregu innych wydarzeń. O tych inicjatywach będziemy już wkrótce szerzej informować.

Liczymy na wielkie serca naszych Czytelników!

Skarbonka Marcelka Kubali dla Łucji
IB

Podobne artykuły

Back to top button