TOPTOP
Powiat TarnowskiWiadomościWideo

Zatrzymana 20-letnia oszustka

Kilkutygodniowe postępowanie prowadzone przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie skutkowało zatrzymaniem 20-letniej mieszkanki Dolnego Śląska, która oszukała 81-letnie tarnowianina na kwotę niemalże 60 tysięcy złotych. Decyzją tarnowskiego sądu trafiła na 3 miesiące do aresztu.

Pod koniec maja br. w Tarnowie miały miejsca oszustwa na wnuczka i policjanta. Jednym z poszkodowanych był 81-letni mieszkaniec Tarnowa, który w wyniku oszustwa stracił 57 tysięcy złotych.

Historia jakich wiele, które mają miejsce na terenie Tarnowa i okolic, a także, o których się słyszy w Małopolsce czy całym kraju. Dzwoni telefon stacjonarny, najczęściej seniorów, którzy ufni słuchają dramatycznych, wymyślonych historyjek. Wplatane są w nią losy wnuków, wnuczek, córek czy też synów, którzy brali udział w wypadku samochodowym. Następnie padają kwoty potrzebne do wpłacenie, by „zatrzymany” mógł odpowiadać przed sądem z tzw. wolnej stopy. Tak było w przypadku tarnowskiego seniora, który przekazał osobiście 57 tysięcy złotych młodej dziewczynie. Gdy zorientował się, że padł ofiarą oszustwa, zgłosił ten fakt tarnowskim policjantom.

Rozpoczęły się mozolne poszukiwania osób odpowiedzialnych za to przestępstwo. Policjanci kryminalny Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu KMP w Tarnowie po analizie zgromadzonych materiałów, wytypowali osobę odpowiedzialną za oszustwo. 20-letnia kobieta została zatrzymana w zeszłym tygodniu w Częstochowie. Jest to mieszkanka Dolnego Śląska, która przywieziona do tarnowskiej komendy przyznała się do wprowadzenia w błąd tarnowskiego seniora. Policjanci doprowadzili ją do tarnowskiej prokuratury, gdzie usłyszała zarzut określony w art. 286 kk., który zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratury, młoda kobieta trafiła przed oblicze tarnowskiego sądu, który przychylił się do wniosku o tymczasowy areszt i zastosował tę formę środka zapobiegawczego. Kobieta trafiła do aresztu śledczego na okres 3 miesięcy.

W Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie nadal prowadzone są czynności, które będą ukierunkowane na zebranie materiału dowodowego, który pozwoli na przedstawienie zatrzymanej kobiecie kolejnych zarzutów lub spersonalizuje innych podejrzanych w sprawach o tego typu oszustwa. Niestety nie odzyskano pieniędzy, które senior przekazał oszustce.

policja.gov.pl

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast