ADV
Wiadomości
Trending

Marcelek Kubala wypisany ze szpitala! To wiadomość na która wszyscy czekali

Marcelek Kubala wypisany ze szpitala!  Po 22 dniach od przeszczepu wątroby chłopiec opuścił szpital. To wiadomość na która wszyscy czekali.

– W końcu nadszedł upragniony i wyczekiwany przez nas moment. Na tę chwilę czekaliśmy od bardzo wielu miesięcy.
Szczęście jakie w tym momencie odczuwamy jest nie do opisania. Jesteśmy bardzo zaskoczeni tym, jak szybko Marcelek doszedł do siebie po tak ciężkiej operacji. To pokazuje jak silny i pełen woli walki jest ten Mały Wielki Człowiek- Wojownik. Jesteśmy z niego bardzo dumni i czujemy ogromną wdzięczność! – napisali w piatek 23 kwietnia rodzice chłopca na profilu Marcelek Kubala – Mały Wielki Wojownik.

Plan, który zakładali lekarze ze Szpitala Lurie przed operacją został zrealizowany w 100 procentach.

Przed Marcelkiem i jego rodzicami kolejne miesiące pobytu w Chicago. Wyniki badań chłopca są bardzo dobre. Przez około dwa tygodnie będą mieszkali w domu Rolanda McDonalda. Szpital Lurie zapewnił im pobyt na specjalnym piętrze dla dawców, gdzie Tomasz Kubala (tata chłopca) mieszka od wyjścia ze szpitala. Lekarze chcą by przez te pierwsze dni Marcelek był jak najbliżej szpitala, by mogli mieć go pod obserwacją i w razie konieczności szybko interweniować.

Już w najbliższy poniedziałek Marcelek ma zaplanowane badania kontrolne, podobnie w środę i czwartek. Dodatkowo codziennie lekarze będą dzwonili i pytali o stan zdrowia Marcelka, ile zjada posiłków i jak się czuję.
Ma też już zaplanowane konsultacje oraz badania okulistyczne i neurologiczne. W czerwcu zaplanowano również konsultacje ze specjalistą od epilepsji.

Przed samym wyjściem udało nam się też zrobić pamiątkowe zdjęcie z lekarzami prowadzącymi Marcelka, którzy wchodzą w skład zespołu transplantacyjnego.

Marcelek będzie się z nimi spotykał jeszcze przez wiele miesięcy. Chłopiec jest pod bardzo dobrą opieką, co sprawia, że jego rodzice i bliscy są szczęśliwi i spokojni o jego dalszą rekonwalescencję.

 

foto: Marcelek Kubala – Mały Wielki Wojownik

IB

Kochani❤❤❤

W końcu nadszedł upragniony i wyczekiwany przez nas moment❗❗❗

Na tę chwilę czekaliśmy od bardzu wielu…

Opublikowany przez Marcelek Kubala – Mały Wielki Wojownik Czwartek, 22 kwietnia 2021

Podobne artykuły

Back to top button