ADV
Wiadomości
Trending

Melsztyn / Wypadek lotniczy – fałszywy alarm w dobrej wierze / 8 sierpnia 2021 r.

W niedzielę 8 sierpnia 2021 r. służby ratownicze z terenu Powiatu Tarnowskiego zostały zaangażowane w akcję poszukiwawczą w okolicy Melsztyna, gdzie wg informacji osoby zgłaszającej mogło dojść do katastrofy lotniczej z udziałem awionetki. Według relacji świadków widać było duży czarny dym. Na miejsce działania poszukiwawcze prowadziła załoga śmigłowca ratunkowego LPR6 z bazy w Krakowie.

Ostatecznie okazało się, że doszło do pomyłki, a osoba zgłaszająca zasugerowała się dymem ze świec dymnych wykorzystywanych przez awionetki podczas pokazu lotniczego nad Roztoką.

Jak informuje portal se.pl:

– Oficer prasowy PSP Tarnów zapewnił nas, że wszystkie trzy samoloty biorące udział w pokazie wylądowały bezpiecznie na lotnisku w Łososinie Dolnej.

Profilaktycznie przeszukano miejsce domniemanej katastrofy, aby wykluczyć awarię maszyny uczestniczącej w niezarejestrowanym locie.

Działania poszukiwawcze na miejscu zdarzenia prowadzili strażacy z JRG 2 Tarnów, OSP Zakliczyn, OSP Gwoździec, a także śmigłowiec ratowniczy LPR R6, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

foto: yt: Fotografia Ratownicza Konrad Sikorski
IB / se.pl

VIDEO


Podobne artykuły

Back to top button