ADV
1
ReligiaWideo
Trending

Męski Różaniec w Brzesku. W Parafii Św. Jakuba zawiązano grupę

W Brzesku przy Sanktuarium św. Jakuba Ap. Zawiązała się wspólnota MĘSKIEGO RÓŻAŃCA, której patronem jest św. Józef – patron mężczyzn.

Oficjalne rozpoczęcie działalności tej grupy modlitewnej będzie miało miejsce w poniedziałek 20 marca 2023 r. w uroczystość św. Józefa na Mszy Świętej o godz. 18:00 poprzedzone modlitwą różańcową o godz. 17:15.

– Serdecznie zapraszamy mężczyzn naszej parafii, powiatu i okolic do dołączenia do tej grupy modlitewnej w naszym dekanacie i rejonie, która spotyka się w każdą IV sobotę miesiąca na modlitwie różańcowej, Mszy Świętej i spotkaniu przy brzeskiej farze – czytamy na stronie Parafii Św. Jakuba w Brzesku.

O grupie Męski Różaniec

Jesteśmy mężczyznami, którzy pragną wypełnienia woli Maryi – naszej Matki i Królowej. Pragniemy czynić dokładnie to, o co nas wszystkich prosiła i nieustannie prosi. Jej wola jest wolą Jej Syna – Jezusa Chrystusa, który jest naszym Panem i bratem. Realizacja tych poleceń służy większej chwale Boga, by Jego dzieci były z Nim na wieczność. To znaczy my, nasze rodziny i wszyscy ludzie, którzy zechcą skorzystać z Jego łaski.

Dlaczego „Męski”
Wierzymy, że naszą rolą, tj. rolą mężczyzn w Bożym zamyśle jest ochrona na życie wieczne wszystkich tych, których Bóg podarował nam tu na ziemi. Tak jak święty Józef był ziemskim opiekunem Świętej Rodziny, tak i my mamy zadanie bronić świętości naszych rodzin i bliskich. Chcemy czynić to razem, we wspólnocie mężczyzn. W tej jedności umacniamy naszą męską tożsamość i męskie cnoty.

Dlaczego „Różaniec”
Taka jest wola naszej Matki i Królowej. W sobie wiadomy sposób wybrała tę drogę uświęcania nas wszystkich, ratowania grzeszników, ochrony swoich dzieci. Wielokrotnie przypominała o tym na przestrzeni dziejów. A szczególnie w ostatnich wiekach, w Lourdes (1858), Gietrzwałdzie (1877), Fatimie (1917), Akita (1973), Kibeho (1981) – by wymienić choćby kilka miejsc, spośród wielu na całym świecie, które dostąpiły wielkiej radości oglądania oblicza Niepokalanie Czystej Pani.

Ważny jest dla nas również testament naszych ojców, który zostawili nam w spadku. Pragniemy go wypełniać również w obecnym pokoleniu. Tak jak robili to św. Jan Paweł II (Totus Tuus), kardynał Stefan Wyszyński („wszystko postawiłem na Maryję”), św. o. Maksymilian Maria Kolbe (Rycerz Niepokalanej), wielu wielkich świętych na przestrzeni wieków, czy wreszcie św. Jan, apostoł Chrystusa, któremu testament ten przekazał sam Jezus umierając na krzyżu.


Parafia Św. Jakuba w Brzesku

VIDEO

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button