ADV
Wiadomości

Polka z nieważnym od prawie 6 lat paszportem chciała lecieć do Anglii

Nieważny paszport to spory problem. Chcesz uniknąć przykrej niespodzianki na lotnisku? Sprawdź ważność dokumentów. Funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie-Balicach musieli przerwać podróż Polki. Powodem przedwczesnego zakończenia wyjazdu zagranicznego, był problem związany z dokumentem podróży.
Funkcjonariusze z Placówki SG w Krakowie – Balicach nie zezwolili na wylot z kraju obywatelce RP. 35-latka, chciała lecieć do Manchesteru, przedstawiła do kontroli nieważny od prawie 6 lat paszport.

Dokument figurował w bazie jako unieważniony przez organ wydający. Tożsamość i obywatelstwo Polki potwierdzono na podstawie dostępnych systemów teleinformatycznych. Jednocześnie pouczono kobietę o konieczności wyrobienia nowego dokumentu, a nieważny paszport został anulowany.

Niestety, w związku z tym, iż Polka nie posiadała przy sobie innego dokumentu uprawniającego do przekroczenia granicy, musiała przerwać zaplanowaną podróż – nie zezwolono jej na przekroczenie granicy.

Pamiętajmy!

Udany wyjazd w dużej mierze zależy od naszego przygotowania, dlatego upewnij się, czy masz wszystkie niezbędne dokumenty i sprawdź ich ważność!

KaOSG

Podobne artykuły

Back to top button