ADV
KulturaReligia

Miesiąc papieski w brzeskiej bibliotece

Na wystawę, wykład, głośne czytanie, koncert i prezentację zaprasza Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku.

Placówka od wielu lat organizuje w październiku Miesiąc Papieski, poświęcony św. Janowi Pawłowi II, który jest patronem Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku.

Pracownicy biblioteki przygotowali w tym roku wiele spotkań dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Od 5 do 31 października 2023 r. w sali wystawienniczej będzie można oglądać wystawę prac Anny Kozub, która zajmuje się haftem krzyżykowym. O arteterapeutycznych walorach haftu i roli pasji w życiu człowieka artystka opowie podczas spotkania 9 października o godz. 10 w sali wystawienniczo-odczytowej.

Z myślą o najmłodszych czytelnikach 19 października odbędzie się głośne czytanie książek o Janie Pawle II.

Z interesującym wykładem o kapłanach diecezji tarnowskiej i Tatrach XIX wieku pojawi się w brzeskiej bibliotece prof. Stanisław Hodorowicz. Wykład odbędzie się 19 października o godz. 17.

Muzyczne wspomnienie o papieżu Polaku przygotował chór Gaudium z par. Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Koncert chóru i zaproszonych przyjaciół odbędzie się 26 października o godz. 18.

Ostatnim wydarzeniem tegorocznego Miesiąca Papieskiego będzie występ dzieci z przedszkola im. św. Jana Pawła II w Szczepanowie. To ukłon w stronę szkół i przedszkoli, którym patronuje papież.

Tarnowski Gość Niedzielny / Ks. Zbigniew Wielgosz

PLAKAT

blank

 

blank

Podobne artykuły

Back to top button