ADV
Wiadomości

Mieszkańcy Gminy Dębno pomagają! Kolejne nakrętki trafiły do potrzebujących pomocy

We wtorek 10 października 2023 r. pod Urzędem Gminy Dębno zostało opróżnione metalowe serce na plastikowe nakrętki. Tym razem pomoc trafiła do dziesięcioletniego Wojtusia Niemca, który urodził się z wrodzoną cytomegalią. Wirus CMV wyrządził ogromne szkody w jego organizmie, w wyniku których chłopiec ma czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe, wzmożone napięcie mięśniowe, uszkodzony słuch, padaczkę, refluks żołądkowo-przełykowy. Wojtuś nie chodzi, samodzielnie nie stoi i nie siedzi, nie mówi…

Koszty rehabilitacji, terapii, turnusów, sprzętów rehabilitacyjnych/ortopedycznych, leków, wizyt lekarskich, wiążą się z dużymi nakładami pieniężnymi. Rodzice chłopca starają się zapewnić mu jak najlepsze warunki, jednakże koszty są ogromne.

Dziękujemy za pomoc wszystkim mieszkańcom, którzy włączyli się w akcję pomagania.

Przypominamy, iż przekazywanie nakrętek z niepotrzebnych opakowań jest bardzo prostą, a jednocześnie potrzebną formą pomocy. Każdy mieszkaniec, który włącza się w akcję ma swój wkład w przekazywaniu środków na leczenie oraz kosztowną rehabilitację. Warto okazywać serce tym, którzy potrzebują naszego wsparcia!

– Cieszę się, że mieszkańcy Gminy Dębno tak licznie włączyli się w akcję pomagania. Świadczy o tym ilość przekazywanych nakrętek.

W przeciągu miesiąca mieszkańcy naszej gminy oddali nakrętki z trzech pojemników znajdujących się na terenie Gminy Dębno.

To dowód dużej empatii i chęci pomocy osobom potrzebującym. Taki gest, może zmienić ludzkie życie – mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Gmina Dębno

blank

Podobne artykuły

Back to top button