ADV
EdukacjaPowiat BocheńskiWiadomości
Trending

Mistrzynie z Ekonomika

Poznaliśmy zwycięzców 26 edycji Konkursu wiedzy z rachunkowości i finansów jednostek gospodarczych, organizowanego przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Krakowie. Uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni zdeklasowali pozostałych uczestników.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 10 szkół i 31 uczniów. Pierwszy, pisemny etap konkursu wyłonił 6 finalistów, którzy następnie rywalizowali ze sobą odpowiadając ustnie na pytania konkursowe.

Zwycięzcami 26 edycji Konkursu zostali:

I miejsce Aleksandra Zelek, Zespół Szkół nr 3 w Bochni

II miejsce Wiktoria Joniec, Zespół Szkół nr 3 w Bochni

W rankingu drużynowym szkół I miejsce zdobył Zespół Szkół nr 3 w Bochni, który powtórzył drużynowe zwycięstwo z roku szkolnego 2019/2020.

Szkołę w tym roku reprezentowały uczennice klasy IV Ta w zawodzie technik rachunkowości:Aleksandra Zelek, Wiktoria Joniec, Agnieszka Pastuszak oraz MagdalenaSzot.

Nad przygotowaniem merytorycznym do konkursu „czuwały” nauczycielki ekonomicznych przedmiotów zawodowych: Elżbieta Madej,Barbara Kołacz i Agnieszka Skóra-Dudek.

Finaliści konkursu otrzymali gadżety reklamowe SKwP, narody książkowe oraz voucher na bezpłatny semestr studiów w Wyższej  Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie. Ponadto uczniowie za zajęcie miejsc od I – III otrzymali wysokie nagrody pieniężne.

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce to od tego roku nasz oficjalny partner wspierający proces kształcenia zawodowego uczniów w obszarze ekonomiczno-administracyjnym (EKA) czyli w zawodzie technik ekonomista i technik rachunkowości. Również WSEI w Krakowie to uczelnia mająca patronat nad zawodem technik rachunkowości. Jak widać współpraca z tymi instytucjami, zaangażowanie nauczycieli i uczniów to przepis na sukces w tak trudnej ale jednocześnie przynoszącej wielką satysfakcję dziedzinie jaką jest rachunkowość. To jest też konkurs, który pokazuje w sposób jednoznaczny poziom kształcenia zawodowego w obszarze EKA w naszej szkole. Po prostu jesteśmy najlepsi. Gratuluję uczennicom i nauczycielkom i jestem z nich bardzo dumny — mówi Piotr Czekaj dyrektor ZS Nr 3

Wszystkim uczestniczkom konkursu gratulujemy, a Wiktorii, Agnieszce, Magdzie i Oli życzymy powodzenia w rozwijaniu swoich umiejętności z rachunkowości.
[sk]
blank

Podobne artykuły

Back to top button