ADV
blank
Wiadomości
Trending

Młodzi strażacy z Dębna na Zlocie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Krynicy

W sobotę 2 września 2023r. członkowie Młodzieżowej Dyżurny Pożarniczej OSP Dębno wraz z opiekunem z brali udział w zorganizowanym w Krynicy-Zdroju „XI Zlocie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych województwa małopolskiego”. W tegorocznym wojewódzkim zlocie MDP udział wzięło 102 drużyny i blisko 1000 młodych adeptów pożarnictwa z całego województwa małopolskiego. Powiat Brzeski oprócz naszej jednostki reprezentowały MDP z Tymowej i Zaborowa.

Otwarcie zlotu poprzedzone zostało uroczystym wprowadzeniem drużyn na deptaku w Krynicy-Zdroju, a następnie złożeniem meldunku o gotowości do przeprowadzenia zlotu przez dowódcę uroczystości.
Na uczestników zlotu czekało 15 konkurencji ulokowanych m.in. na deptaku, Górze Parkowej i Parku Zdrojowym. Różnorodność konkurencji sprawiła, że młodzież bardzo zaangażowała się w ich realizację. Młodzi adepci zmagali się m.in. z: transportem wody w kubeczkach, zadań z zakresu ratownictwa medycznego, elementami musztry, przenoszeniem poszkodowanego na desce ortopedycznej, rzutem rzutką ratowniczą do celu, ułożeniem wieży ze skrzynek, itp. Konkurencje wymagały pracy zespołowej.

W konkurencji „Szybkie Skrzynki” młodzież jako jedna z dwóch jednostek przeszła tor przeszkód poniżej ustalonego czasu 1 minuty. Młodzież bawiła się świetnie! Tym bardziej, że dopisała słoneczna aura.

Na zakończenie zlotu głos zabrał Sekretarz stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa, a jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Edward Siarka.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy również do Nowego Sącza gdzie swój mecz rozgrywał w tym czasie zespół LKS Orzeł Dębno by wraz z innymi kibicami z naszej gminy wesprzeć drużynę w trudnym spotkaniu. Niestety tym razem nie udało się zakończyć spotkania korzystnym wynikiem, będziemy jeszcze mocniej 3mać kciuki w kolejnych spotkaniach.

Organizatorami zlotu byli: Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Krakowie, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Krynicy-Zdroju, Komenda Miejska PSP w Nowym Sączu.


foto: OSP Dębno
OSP Dębno

blank

Podobne artykuły

Back to top button