ADV
blank
Wiadomości
Trending

Mobilny punkt pobrań /drive thru/ w SP ZOZ w Brzesku

Mobilny punkt pobrań /drive thru/ próbek do testów na obecność koronawirusa funkcjonuje od kilku dni obok Szpitala Powiatowego w Brzesku. Punkt pobrań jest dostępny codziennie (7 dni w tygodniu) w godzinach od 7:00 do 11:30 i znajduje się w zielonym namiocie przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (wjazd w stronę lądowiska SOR wg umieszczonych komunikatów).

Zasady pobierania badań:

blank

Grupy osób mogące wykonać bezpłatnie badanie w kierunku SARS-CoV-2:

  • pacjenci kierowani do badania przez lekarza POZ,
  • pacjenci kierowani przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego,
  • pracownicy sezonowi, kierowani przez KRUS.

Od kilku tygodni to właśnie lekarze podstawowej opieki zdrowotnej mają możliwość wystawić skierowanie na pobranie wymazu. 8 dnia kwarantanny pacjenci otrzymują SMS z informacją o kontakcie z lekarzem. Jeśli w wyniku teleporady lub wizyty domowej lekarz POZ uzna, że wystąpiły u pacjenta objawy charakterystyczne dla COVID-19, może wystawić skierowanie na zrobienie testu. Lekarz zawiadomi też o tym sanepid. Lekarz POZ może też skierować pacjenta na test wcześniej, jeśli źle się poczuje.

Badanie odbywa się z zachowaniem najwyższego reżimu sanitarnego, a pacjent przez cały czas pozostaje w samochodzie, poruszając się wyznaczoną ścieżką.

Jak zrobić badanie:

  • zabierz dokument ze zdjęciem i swoim nr PESEL
  • przestrzegaj zasad higieny i społecznego dystansu, idąc do auta, załóż maseczkę, kichaj we własny zgięty łokieć, zachowaj odległość 1,5 m od innych osób
  • na miejscu nie wysiadaj z auta. Wymaz z nosogardzieli zostanie pobrany przez otwarte okno samochodu.

W mobilnym punkcie pobrań zostanie pobrany materiał do badania wykrywającego obecność wirusa SARS-CoV-2, a wynik będzie dostępny na Internetowym Koncie Pacjenta.

W punkcie można również wykonać komercyjne badania na obecność koronawirusa. Są one wykonywane od poniedziałku do soboty w godz.: 11:30-12:30. Dodatkowe informacje dotyczące komercyjnych testów można uzyskać pod nr tel.: 146621166.

fot: PAP / Adam Warżawa

IB / SPZOZ Brzesko / GOV.PL

blank

Podobne artykuły

Back to top button