ADV
blank
Wiadomości

Modernizacja drogi w Woli Dębińskiej zakończona

W ostatnich dniach 2020 r. odebrana została kolejna inwestycja drogowa w Gminie Dębno. Dzięki dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie zmodernizowano 526 m drogi gminnej w Woli Dębińskiej od tzw. drogi Bieleckiej koło stadionu LKS ORZEŁ w kierunku Publicznej Szkoły Podstawowej.

– Ten rok należał do niezwykle pracowitych w gminie Dębno. Dzięki pozyskanym środkom finansowym z zewnątrz oraz pracy naszych urzędników udało się zrealizować wiele inwestycji drogowych, które podniosły jakość życia mieszkańców naszej gminy. Mamy nadzieję, że kolejny rok będzie należał do równie udanych – czytamy na stronie internetowej Gminy Dębno.

Dzięki środkom z Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2020 przebudowie został poddany ponad półkilometrowy odcinek drogi gminnej w miejscowości Wola Dębińska od tzw. drogi Bieleckiej koło stadionu LKS ORZEŁ w kierunku Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Dębińskiej. W ramach realizacji inwestycji wykonano nową nawierzchnię z mieszanki mineralno-bitumicznej, ułożono brakujące części chodnika oraz wykonano nową nawierzchnię parkingu przy remontowanej drodze.

Wartość całej inwestycji to 438 176,14 zł, natomiast dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych wyniosła 350 540,00 zł, co stanowi 80 procent kosztów. Pozostałe środki w wysokości 87 636,14 zł pochodziły z budżetu Gminy Dębno.

Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe S.A. z siedzibą w Dębicy.

Zdjęcia <==

gminadebno.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button