ADV
WiadomościWideo
Trending

Mokrzyska. Pożar domu / 1 lutego 2022 r. / zdjęcia / video

We wtorek 1 lutego 2022r. kilkanaście minut przed godziną siedemnastą służby ratownicze zostały zadysponowane do pożaru domu w miejscowości Mokrzyska przy ulicy Wiślanej.

– Po przybyciu na miejsce ogniem objęta była część poddasza oraz ściana zewnętrzna.

Podano cztery prądy wody w natarciu bezpośrednio na źródło ognia.

Nasze działania polegały na ugaszeniu pożaru, rozebrania części podbitki w celu dogaszenia tlących się elementów konstrukcji – relacjonują na swoim proflu facebookowym druhowie z OSP Szczepanów.

Akcja prowadzona była w sprzęcie ochrony dróg oddechowych.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano strażaków z JRG Brzesko (2 zastępy) oraz druhów z OSP KSRG Szczepanów, OSP Mokrzyska i OSP Bucze. Na miejscu obecny był również patrol Policji.

Dla strażaków z OSP Szczepanów był to pierwszy wyjazd ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki MAN – model S/S1-5 w zabudowie wykonanej przez firmę Stolarczyk. Samochód trafił do jednostki na początku października 2021 r.

Po latach spokoju – strażacy mają nawał pożarów domów oraz kominów. W trosce o życie i zdrowie, a także o własne mienie warto zaopatrzyć się w czujniki dymu oraz gaśnice. Koszt ich zakupu jest nieporównywalnie niższy od kosztów zniszczeń do jakich dochodzi w przypadku pożaru. Przykładowo koszt 6 kg gaśnicy to około 130-160 zł, czujnik dymu – od 50-70 zł. Dostępne są również samoczynne urządzenia gaśnicze. Tego typu urządzenia są wyposażone w samoczynny zawór ampułkowy w wyniku przekroczenia krytycznej temperatury w pomieszczeniu. Koszt jest nieco wyższy niż zwykłej gaśnicy – waha się w przedziale od 250 do 500 zł.


Foto: OSP Szczepanów
OSP Szczepanów / IB

Podobne artykuły

Back to top button