ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Mundurowi krwiodawcy z mikołajkową wizytą w „Przyjaznym Domu”

Od kilku tygodni policjanci oraz pracownicy tarnowskiej Policji przygotowywali się do tego dnia. Niebieski Mikołaj dotarł do dzieciaków z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Przyjazny Dom” w Tarnowie i obdarował ich prezentami pod choinkę. Policjanci nie zapomnieli również o potrzebujących i podzielili się bezcenną krwią, którą oddawali w punktach krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Tarnowie. W sumie przekazali ponad 5 litrów tego bezcennego daru.

Mundurowi zrzeszeni w klubie Honorowych Krwiodawców PCK przy Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie od dwóch tygodni zbierali prezenty dla dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Tarnowie przy ul. Gruntowej. Wczoraj przekazali zebrane podarki jej podopiecznym. Do dzieci trafiły kosmetyki, odzież, pluszaki, planszówki. Nie mogło oczywiście zabraknąć słodyczy. Wszystkie te podarki zapakowane w kilkanaście świątecznych paczek „Niebieski Mikołaj” wraz z „elfami” przekazał dzieciakom na te święta.

Dodatkowo policjanci w ramach akcji „Niebieskiego Mikołaja” spotkali się w punktach krwiodawstwa i krwiolecznictwa w „starym” i „nowym” szpitalu w Tarnowie. Mundurowi oddali w sumie 5400 ml. krwi pełnej i w ten sposób pomogli potrzebującym.

Serdecznie dziękujemy osobom, które włączyły się w tą akcję, przekazały świąteczne paczki oraz oddały honorowo krew. Jesteśmy wdzięczni za pomoc, a uśmiech i radość podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Przyjazny Dom” w Tarnowie niech będzie dla wszystkim światełkiem betlejemskim na zbliżające się święta.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button