ADV
1
Advertisement
WiadomościWideo
Trending

Najmłodsi strażacy z Jadownik rywalizowali podczas Olimpiady Dziecięcych Drużyn Pożarniczych w Wieruszowie

W niedzielę, 19 czerwca 2022 r. mali druhowie z Dziecięcej Drużyny Pożarniczej OSP Jadowniki wzięli udział w III Międzynarodowej Olimpiadzie Dziecięcych Drużyn Pożarniczych w Wieruszowie w województwie łódzkim. W zmaganiach wzięło udział 350 strażaków w wieku od 4 do 10 lat z różnych stron Polski oraz z Czech.

Galeria zdjęć <==

Wydarzenie rozpoczęło się przemarszem z Rynku w Wieruszowie na Stadion Sportowy, na którym nastąpiło powitanie przybyłych gości przez Pana Andrzeja Skupińskiego – Prezesa OSP w Wieruszowie, po wystąpieniu Pana Burmistrza Wieruszowa – Rafała Przybyła oraz Pana Starosty Wieruszowskiego – Stefana Pietrasa, mali strażacy przekazali meldunek Pani Teresie Tiszbierek – Wiceprezes Zarządu Głównego OSP RP po którym nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy.

Wydarzeniu towarzyszył szereg atrakcji, m.in.: wchodzenie po drabinie strażackiej, ręczne sikawki, kurtyny wodne, dmuchane zamki, ścianka wspinaczkowa, jazda w strażackim koszu, piana party a także wiele innych.

Młodzi druhowie rywalizowali w 4 konkurencjach takich jak: musztra, sztafeta, „bojówka” i współzawodnictwo nawiązujące do historii pożarnictwa z sikawką konną. Zgodnie z decyzją jury, wszyscy uczestnicy olimpiady zajęli pierwsze miejsce. Dla uczestników wydarzenia przygotowano puchary, pamiątkowe misie oraz plecaki.

Współorganizatorzy przedsięwzięcia: Gmina Wieruszów, Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Wieruszowie, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz Wieruszowski Dom Kultury w Wieruszowie.

Skąd pomysł na takie zawody? Wg druhów z Wieruszowa to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na wiedzę z zakresu ochrony przeciwpożarowej nie tylko wśród dorosłych, ale i dzieci. Dziecięce drużyny pożarnicze już na stałe zagościły w strażackim krajobrazie Polski.

Dziecięca Drużyna Pożarnicza w Jadowniakch działa od 2017 roku. Opiekują nad najmłodszymi druhami sprawują: Patrycja Nosal, Piotr Czernecki oraz Jerzy Gawiak.


foto: OSP Jadowniki
IB / gosit-wieruszow.pl

Video

Uroczyste otwarcie Olimpiady Dziecięcych Drużyn Pożarniczych

Zawody

Zapis transmisji online z wydarzenia

III Międzynarodowa Olimpiada Dziecięcych Drużyn Pożarniczych from Express Event on Vimeo.

Advertisement

Podobne artykuły

Back to top button