Wiadomości

Nielegalne składowisko opon w Brzesku / 10 maja 2020 r. / zdjęcia

Dzikie wysypiska odpadów to prawdziwa plaga w całej Polsce. Ich temat ciągle wraca – pomimo prowadzonych kampanii edukacyjnych oraz apeli o poszanowanie przyrody. Niestety nie ma praktycznie tygodnia by nie powstawały dzikie, nielegalne wysypiska.

W niedzielę 10 maja 2020 r. jeden z mieszkańców Brzeska natknął się na nielegalne składowisko kilkuset opon (szacunkowo około 200 opon). Sprawca wyrzucił je na leśnej drodze w pobliżu skrzyżowania ulicy Składowej oraz Gajowej. Mając na uwadze ich ilość, sprawcą może być osoba prowadząca serwis opon lub warsztat samochodowy.

O sprawie poinformował na swoim profilu Piotr Kolbusz, który podczas niedzielnego spaceru natknął się na zupełnie świeże składowisko opon. Jego wpis uzyskał już ponad 260 udostępnień zbulwersowanych mieszkańców Brzeska i okolic. Również w komentarzach nie kryją oni swoich emocji.

O całej sprawie została poinformowana Komenda Powiatowa Policji w Brzesku. Na miejsce zdarzenia przyjechał patrol policji. Policjanci dokonali wstępnych oględzin miejsca. Niestety śmieci same nie znikną. Za ich usunięcie i utylizację zapłacimy z naszych podatków. Dzikie wysypiska śmieci to duże zagrożenie dla środowiska, w tym także dla człowieka.

Pamiętajmy! Zużyte opony są jednym z tych rodzajów odpadów, który w bardzo znaczący sposób obciążają środowisko naturalne. Pomimo różnych problemów z odbiorem śmieci i rosnącymi kosztami ich zagospodarowania – opony są cenny surowcem wtórnym. Zużyte opony można poddać dwóm rodzajom odzysku – recyklingowi materiałowemu i odzyskowi energetycznemu (współspalanie w ciepłowniach i cementowniach). Zużyte opony można bezpłatnie przekazywać do punktów wymiany opon – zakładów wulkanizacyjnych (podczas zakupu nowych) lub dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Osoby, które mogą posiadać informacje nt sprawcy/sprawców prosimy o kontakt z Komenda Powiatową Policji w Brzesku.


foto: Piotr Kolbusz
IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast