ADV
Wiadomości

Nowa lokalizacja spotkania lokatorów brzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej / 17 listopada 2023 r.

Organizatorzy spotkania lokatorów brzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej  poinformowali o nowej lokalizacji spotkania. Odbędzie się ono w piątek 17 listopada 2023 r. o godz. 17:30 w sali znajdującej się w budynku Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Ogrodowej. To pewien przełom w sporze pomiędzy mieszkańcami, a władzami Spółdzielni Mieszkaniowej i być może szansa na wyjście z impasu.

Jak do tej pory „zbuntowani” lokatorzy napotykali na trudności w organizacji swoich spotkań. Pierwotnie piątkowe spotkanie miało się odbyć w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2, jednak w godzinach popołudniowych 14 listopada do osób zaangażowanych w organizację spotkania dotarła informacja, że szkoła nie udziela zgody na organizację spotkania na swoim terenie.

Wg nieoficjalnych informacji tym razem organizatorzy mają na piśmie zgodę na udostępnienie lokalu na spotkanie.

Spotkanie dotyczyć będzie przede wszystkim spraw związanych z kosztami ogrzewania oraz związanego z tym nagłego wzrostu stawek za dostarczanie energii cieplnej.

Poprzednie spotkanie w tej sprawie odbyło we wtorek 24 października 2023 r. o godzinie 17.00 przed budynkiem Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku. Wtedy to zgromadziło się kilkadziesiąt osób – w większości członków Spółdzielni Mieszkaniowej w Brzesku, a podczas spotkania nagrano reportaż z udziałem redaktorów programu Interwencja. Spotkanie miało początkowo odbyć się wewnątrz budynku, jednak jak informował portal brzesko.ws zgoda na wejście do budynku została wycofana. Do sprawy spotkania przed centrum bibliotecznym odniósł się podczas październikowej sesji v-ce burmistrz, który poinformował, że do burmistrza nie wpłynęła żadna informacja odnośnie potrzeby udostępnienia obiektu na spotkanie.

W piątek 3 listopada 2023 r. w programie Interwencja telewizji Polsat wyemitowany został reportaż poświęcony sytuacji lokatorów spółdzielni mieszkaniowej w Brzesku. Mieszkańcy otrzymali do uregulowania dopłaty za energię cieplną, które idą w tysiące złotych. Są tym mocno oburzeni, a głównym powodem zamieszania są wg nich podzielniki ciepła. Z rozmów z mieszkańcami wynika, że problem ponadnormatywnych dopłat nie jest „równomiernie” rozłożony w mieście. Na przykład na osiedlu Jagiełły wiele osób nie miało dopłat, lub były one minimalne.

Więcej na ten temat pisaliśmy w materiale:

INTERWENCJA w Brzesku. Wykańczają ich dopłaty do ciepła. Winne podzielniki? <==

IB

OGŁOSZENIE 

blank

Podobne artykuły

Back to top button