ADV
Wiadomości
Trending

Nowy ambulans dla Powiatu Brzeskiego

Zakup nowej karetki dla Szpitala w Brzesku to przykład kolejnej inwestycji realizowanej dzięki środkom z ogólnej rezerwy budżetowej państwa. Premier Mateusz Morawiecki przyznał powiatowi brzeskiemu środki w wysokości 480 000 zł.

– Sprawność techniczna ambulansów medycznych odgrywa bardzo ważną rolę z punktu widzenia bezpieczeństwa mieszkańców.

Cieszę się, że Pan Premier pozytywnie odpowiedział na te potrzeby i przyznał blisko pół miliona złotych z rezerwy ogólnej budżetu państwa z przeznaczeniem na zakup nowej karetki dla Szpitala w Brzesku.

Intensywnie zabiegałam, aby stało się to faktem. Doskonale wiem bowiem, jak ten zakup jest ważny i potrzebny dla całego regionu – mówi poseł Józefa Szczurek-Żelazko.

Obecnie SPZOZ w Brzesku, w którego skład wchodzą: Szpital Powiatowy im. L. Rydygiera, Zespół Lecznictwa Ambulatoryjnego oraz Zespół Diagnostyki Medycznej, dysponuje 9 ambulansami. Inwestycja obejmuje zakup ambulansu typu C – czyli karetki reanimacyjnej używanej w stanach zagrożenia życia – wraz z wyposażeniem. Zakup zaplanowano na IV kwartał 2022 r.

– Doposażanie jednostek ratownictwa medycznego w nowoczesny sprzęt jest niezwykle istotne dla sprawnego funkcjonowania służby zdrowia. To przede wszystkim inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców, ale także poprawa komfortu pracy Zespołów Ratownictwa Medycznego.

Mam nadzieję, że ten nowy ambulans będzie służył jak najlepiej i jak najdłużej. Dziękuję Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, który przekazał środki z rezerwy budżetowej – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Całkowita wartość zadania inwestycyjnego to 600 000 zł. Środki z ogólnej rezerwy budżetowej w wysokości 480 000 zł stanowią 80% kosztów zakupu ambulansu. Pozostałe 20% sumy zadeklarował dofinansować powiat brzeski.

MUW

blank

Podobne artykuły

Back to top button