ADV
EdukacjaMateriały sponsorowaneWiadomości

Nowy kierunek studiów – Sport i Turystyka na terenach górskich!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy, Uczelnia Podhalańska jako jedyna w kraju, poszerzyła  ofertę studiowania na rok akademicki 2023/2024 o kierunek „Sport i turystyka na terenach górskich”, gdzie można realizować studia stacjonarne pierwszego stopnia w wymiarze praktycznym.

Ten ciekawy kierunek studiów oferujemy nie tylko dla młodzieży zamieszkującej Podhale, ale także dla kandydatów na studia z całej Polski.  

CZEKAMY NA CIEBIE!!!

  • Jak będzie przebiegało kształcenie na kierunku oraz realizacja współpracy pomiędzy uczelniami?

Kształcenie studentów na kierunku sport i turystyka na terenach górskich będzie realizowane w PPUZ w Nowym Targu, jednak część przedmiotów specjalistycznych prowadzić będą doświadczeni nauczyciele akademiccy z krakowskiej AWF, co, biorąc pod uwagę specyfikę tej Uczelni oraz wieloletnie doświadczenie jej pracowników w dyscyplinie nauk o kulturze fizycznej, gwarantuje pełen profesjonalizm i wysoki poziom zajęć dydaktycznych objętych programem studiów.  Studenci, w miarę potrzeb zgłaszanych przez prowadzących zajęcia, będą mogli korzystać z zaplecza dydaktycznego i naukowego krakowskiej Uczelni oraz zapoznać się z profesjonalną diagnostyką organizmu człowieka, co jest możliwe dzięki doskonale wyposażonym pracowniom Centralnego Laboratorium Naukowo-Badawczego AWF w Krakowie.

  • Jakie perspektywy zawodowe czekają na absolwentów nowej ścieżki edukacyjnej?

Studenci, po ukończeniu pierwszego roku studiów, od trzeciego semestru, będą mogli wybrać tzw. moduł specjalizacyjny, który ukierunkowany będzie albo w kierunku sportu, albo turystyki. Wybierając moduł sport na terenach górskich, studenci zostaną przygotowani m.in. do planowania i realizacji procesu treningowego w różnych dyscyplinach sportu, organizacji rywalizacji sportowej, programowania odnowy biologicznej oraz diety sportowca a także prowadzenia diagnostyki poziomu wydolności fizycznej. Z kolei wybór modułu turystyka na terenach górskich pozwoli na zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu planowania i realizacji przedsięwzięć turystycznych, diagnozowania potrzeb społecznych w tym zakresie oraz zarządzania turystyką. Ponadto, studenci obu modułów specjalizacyjnych będą mieli możliwość uzyskania wielu dodatkowych kompetencji zawodowych, które zwiększą ich atrakcyjność na rynku pracy, m.in. uprawnień instruktorskich, sędziowskich, pilockich, animatorskich itp.

Mamy to!!!

Rekrutacja już się rozpoczęła.

Rozpocznij studia w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu,
zostań Absolwentem Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Targu!

Masz pytania? Nie czekaj, przyjdź, zadzwoń!

Dział Nauczania: 18 26 10 702, 18 26 10 712, 18 26 10 740 lub dn@ppuz.edu.pl

Więcej: ppuz.edu.pl <==

Czekamy na Ciebie!

blank

Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu

blank

Podobne artykuły

Back to top button