ADV
1
Wiadomości
Trending

Nowy samochód strażacki w jednostce OSP Jurków / zdjęcia

Nowy samochód ratowniczo gaśniczy trafił do jednostki OSP Jurków w Gminie Czchów. Strażacy z jednostki nie ukrywają radości z tego powodu. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się zakupić używany samochód strażacki, który przez kolejne lata będzie służył w potrzebie lokalnej społeczności.

Galeria zdjęć nowego pojazdu <==

22 czerwca 2022 roku zapisze się w historii jednostki wielkimi literami, właśnie w tym dniu do jednostki zawitał nowy nabytek w postaci używanego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Mercedes. Pojazd zakupiony ze środków gminnych, pieniędzy zebranych od mieszkańców Jurkowa podczas roznoszenia kalendarzy, pieniędzy przekazanych przez darczyńców i sponsorów oraz że środków własnych jednostki.

– Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do zakupu, między innymi Radzie Miejskiej z p. Burmistrzem Czchowa na czele i wam drodzy Mieszkańcy Jurkowa oraz wszystkim sponsorom jak również wszystkim strażakom którzy przez kilka miesięcy prężnie działali aby ten zakupu został z finalizowany – mówią druhowie z OSP Jurków.

Samochód jaki trafił do jednostki OSP Jurków to Mercedes Atego 1528 z 2001 roku. Jest wyposażony m.in. w wyciągarkę elektryczną, maszt oświetleniowy sterowany elektrycznie, zbiornik środka gaśniczego o pojemności 3000l, dwuzakresowa autopompę rosenbauer NH30, szybkie natarcie o długości 60 m, napęd 4×4 z blokadami, 6 osobową kabinę. Samochód posiada certyfikat CNBOP, został sprowadzony i przygotowany przez firmę Profis z Limanowej.

– Dzięki temu zakupowi nasza jednostka może działać jeszcze prężniej i nieść pomóc każdemu i w każdych warunkach i zapewni nam bezpieczeństwo podczas działań ratowniczych.

Jeszcze raz pragniemy wszystkim podziękować za każdą dołożona „cegiełkę ” do tego zakupu – podsumowują druhowie z OSP Jurków.


foto: OSP Jurków
OSP Jurków / IB

Podobne artykuły

Back to top button