ADV
Wiadomości
Trending

Od 1 czerwca Szpital w Brzesku został „odcovidowiony”

III falę epidemii mamy za sobą. Liczba pacjentów z COVID-19 cały czas spada. Aktualnie w Małopolsce wynosi ona 350 (dane z 1.06.2021 r.). To wręcz nierealne, że jeszcze kilka tygodni temu – 6 kwietnia – w małopolskich szpitalach przebywało 3051 osób zakażonych koronawirusem. Decyzją wojewody małopolskiego Łukasza Kmity 1 czerwca 2021 roku Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku został „odcovidowiony”. Z dniem 31 maja 2021 roku zakończył funkcjonowanie tzw. oddział covidowy zlokalizowany w SPZOZ w Brzesku, w którym hospitalizowani byli pacjenci z potwierdzonym covid-19.

Poprawa sytuacji epidemicznej pozwala „uwalniać” kolejne łóżka „covidowe”. Maksymalnie w Małopolsce było ich 4282. Decyzją wojewody małopolskiego Łukasza Kmity baza ta sukcesywnie dostosowywana jest do bieżących – zmniejszających się – potrzeb. Obecnie w szpitalach udostępnionych jest 1730 łóżek dla pacjentów z COVID-19. „Uwolnionych” zostało zatem ponad 2,5 tys. łóżek.

– Dziękuję wszystkim, którzy byli zaangażowani w ich utworzenie w Małopolsce. To był wielki zbiorowy wysiłek organizacyjny, ale też ciężka codzienna praca personelu medycznego. Przeszliśmy przez ten skrajnie trudny czas, bo byliśmy zdeterminowani i gotowi na wszystko, na sięgnięcie po każde rozwiązanie, które umocni nasz potencjał w walce z COVID-19. W walce nader nierównej i wyczerpującej. Każda osoba, która wymagała pomocy, otrzymała ją.

Koronawirus nas nie pokonał, bo byliśmy zjednoczeni wokół wspólnego celu. Będę to zawsze podkreślał: razem jesteśmy silniejsi. Małopolska pokazała w praktyce zasadę: wszystkie ręce na pokład. Jestem dumny z systemu, który został stworzony w Małopolsce.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy byli i są nadal zaangażowani w te działania – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

muw.pl

REKLAMA

Podobne artykuły

Back to top button