ADV
blank
Wiadomości
Trending

Oddaj krew wraz z druhami z OSP Dębno. Po prostu zostań bohaterem! / 26 sierpnia 2023 r.

Już w najbliższą sobotę 26 sierpnia 2023 r. druhowie z OSP Dębno organizują kolejną akcję krwiodawstwa. Tym razem krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie zaparkuje na parkingu przed Zamkiem w Dębnie. Akcja potrwa od godz. 9.00 do 13.00.

– Drugi raz w tym roku zapraszamy na akcję krwiodawstwa organizowaną przez naszą jednostkę, która odbędzie się wyjątkowo w sobotę 26 sierpnia 2023 r.

Marzysz o tym żeby uratować komuś życie? Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Dębno i Powiatu Brzeskiego.

Będziemy na Was czekać jedyne co musicie ze sobą zabrać to dowód osobisty i najlepiej znajomego lub znajomą chętnych do oddania krwi w szczytnym celu, aby uratować komuś życie.

Zapraszamy wszystkie okoliczne jednostki OSP, zapraszamy zarówno strażaków, ratowników, funkcjonariuszy z nieco dalszych rejonów – liczmy na waszą obecność – gorąco zachęcają druhowie z OSP Dębno.

Patronat nad tym wydarzeniem objął wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Kto może oddawać krew?

Dawcami krwi mogą być osoby cieszące się dobrym zdrowiem, w wieku od 18 do 65 lat i które ważą minimum 50 kg. Dawca powinien czuć się dobrze, być po lekkim śniadaniu. Poprzedniego dnia nie można pić alkoholu. Samo oddawanie krwi trwa do dziesięciu minut. Jednorazowo pobierane jest 450 ml krwi (jedna jednostka), czyli 8-10% całkowitej objętości krwi krążącej w organizmie. Łącznie z badaniami, należy sobie zarezerwować około godziny. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty.

Nie oddawałeś nigdy krwi? Zobacz na poniższym filmie jak to wygląda.

Serdecznie zapraszamy!

VIDEO


IB / OSP Dębno

PLAKAT
blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button