ADV
Wiadomości
Trending

Odnaleziono zwłoki nastolatka który wpadł do Dunajca / 22 sierpnia 2020 r.

Niestety poszukiwania 16 letniego mieszkańca powiatu brzeskiego zakończyły się tragicznie. W sobotę rano około godziny 10 strażacy prowadzący poszukiwania w korycie Dunajca odnaleźli jego ciało. To już trzecia śmiertelną ofiara – w ciągu niespełna 2 tygodni utonęły aż trzy osoby na odcinku zaledwie kilku kilometrów.

Przypomnijmy – do zdarzenia doszło w piątek około godziny 18. Nastolatek z kolegami przebywał w Domoslawicach nad rzeką. W pewnym momencie z niknął pod powierzchnią wody.

Na miejsce zostały zadysponowane służby ratownicze. Od strony mostu w Zakliczynie poszukiwania prowadzili strażacy na łodziach – z OSP Zakliczyn i OSP Gwoździec. Na miejsce zadysponowano także grupę nurków z JRG 2 Tarnów.

Z powodu zapadających ciemności około godziny 20.45 podjęto decyzję o przerwaniu poszukiwań.

Wznowione dzisiaj tj. w sobotę 21 sierpnia poszukiwania zakończyły się odnalezieniem jego zwłok na wysokości Biskupic Melsztynskich – około 1 km poniżej miejsca gdzie był widziany ostatnio.

O tym jak niebezpieczny potrafi być Dunajec pisaliśmy zaledwie kilka dni temu. W środę, 12 sierpnia w miejscowości Wesołów (Gmina Zakliczyn) 24-letni mężczyzna utonął w trakcie kąpieli w Dunajcu. A zaledwie kilak dni później w niedzielę 16 sierpnia 2020 r.  w rejonie Wesołowa i Melsztyna (Gmina Zakliczyn) prąd rzeczny porwał 42 letniego mężczyznę oraz jego 14 letniego syna – niestety mężczyzna utonął.

Pisaliśmy o tym w artykule:

Śmierć w Dunajcu. Apelujemy do wypoczywających nad wodami o zachowanie ostrożności /12 sierpnia 2020 r. <==

W Dunajcu utonął kolejny mężczyzna / 16 sierpnia 2020 r. <==


Foto zdjęcie ilustracyjne
IB / gminaczchow112

Podobne artykuły

Jeden komentarz

  1. To chyba Dunajec musiał zmienić bieg, ponieważ Domosławice położone są poniżej Biskupic Melsztyńskich.
    Pozdrawiam autorów artykułu opierających się na błędnych mapach google.

Back to top button