ADV
Wiadomości
Trending

Okocim / Zima zaskoczyła drogowców! / 13 stycznia 2021 r.

Niestety początkowa euforia związana z pojawieniem się śniegu w naszym regionie już minęła. Kierowcy skarżą się na stan dróg po opadach śniegu. A jak nie trudno zauważyć – opady nie były jeszcze zbyt intensywne.

Nie tylko boczne drogi, ale i te bardziej uczęszczane trasy nie były odśnieżone zgodnie z oczekiwaniami kierowców. Dużo problemów pojawiło się w nieco bardziej górzystej części gminy Brzesko – a więc w Okocimiu i Porębie Spytkowskiej. Na terenie Powiatu Brzeskiego w ostatnich dwóch dniach doszło do szeregu kolizji i wypadków spowodowanych trudnymi warunkami drogowymi (m.in. w Szczurowej i Tymowej).

Na nasza skrzynkę redakcyjną otrzymaliśmy m.in. sygnały o problemach na ul. ks. Księdza Franciszka Kazka. Osoby które tam utknęły informowały, że musiały czekać na przyjazd piaskarki kilka godzin.

Wg synoptyków opady śniegu mogą utrzymać się do soboty. Miejmy nadzieję że do tego czasu firmy odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg wypracują odpowiednie procedury, a śnieg nie będzie stanowił dla nich dużego zaskoczenia. Czytelnicy podpowiadają również, by w pobliżu skrzyżowań oraz na wzniesieniach stosować posypywanie jezdni np. piaskiem lub żużlem.

Lepiej sytuacja miała się na drogach o większym natężeniem ruchu. A jaki jest stan dróg w Waszej okolicy? Prosimy o wysyłanie zdjęć na skrzynkę redakcyjną: redakcja@informatorbrzeski.pl lub wiadomość na Facebooku.

Foto: Nadesłane na skrzynkę redakcyjną redakcja@informatorbrzeski.pl

IB

 

blank

Podobne artykuły

One Comment

  1. Drogowców znów zaskoczyła zima. Kto to widział żeby w styczniu padał śnieg!!!

Back to top button