ADV
Wiadomości
Trending

Jednostka OSP Czchów uhonorowana / zdjęcia

Na zaproszenie Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego, 26 lutego 2024 r. w Krakowskiej Operze zebrała się bardzo pokaźna grupa druhen i druhów, członków Ochotniczych Straży Pożarnych, a wraz z nimi przedstawiciele Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, komendanci i funkcyjni Państwowej Straży Pożarnej z terenu Małopolski, pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, z Marszałkiem Witoldem Kozłowskim na czele oraz radni Małopolskiego Sejmiku wraz z Jego Przewodniczącym Janem Dudą. Obecni także byli burmistrzowie i wójtowie małopolskich gmin.

Celem spotkania było podsumowanie działań Urzędu Marszałkowskiego w zakresie zabezpieczenia bezpieczeństwa na terenie województwa, w tym wspierania – między innymi – jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Miłą częścią uroczystości było uhonorowanie i nagrodzenie małopolskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które w ubiegłym roku miały najwięcej interwencji.

Każda z wyróżnionych jednostek OSP otrzymała dyplom, a wraz z nim torbę medyczną, voucher na szkolenie techniki jazdy oraz czek na 10 tys. zł.

Z dumą informujemy, że jako jedyną z Powiatu Brzeskiego, uhonorowano w ten sposób Ochotniczą Straż Pożarną w Czchowie, której przedstawiciele w osobach Prezesa Jerzego Wojakiewicza oraz Naczelnika Stanisława Kozdroja, przy obecności Burmistrza Czchowa Marka Chudoby, wymienione wcześniej nagrody odebrali.

Małopolscy strażacy, to ludzie zdecydowani, odważni, empatyczni, godni zaufania i cechujący się wysoką etyką zawodową. Działają sprawnie, szybko i skutecznie niosąc pomoc i wsparcie potrzebującym.

Województwo Małopolskie w ciągu ostatnich 5 lat przeznaczyło znaczne środki finansowe na wsparcie służb pożarniczych. Dzięki nim zakupiono niemal 300 pojazdów strażackich na łączną kwotę ponad 11 milionów złotych. Wykonano 630 remontów, które kosztowały ponad 20 milionów złotych. W sumie przekazano 41 milionów złotych na dotacje wspierające strażaków.

Prezes OSP Czchów
Jerzy Wojakiewicz

Galeria zdjęć

Podobne artykuły

Back to top button