ADV
Wiadomości
Trending

Oświadczenie Janusza Kwaśniaka w sprawie II tury wyborów w Gminie Borzęcin

W poniedziałek 15 kwietnia 2024 r. Wójt Janusz Kwaśniak wydał oświadczenie przed drugą turą wyborów samorządowych w Gminie Borzęcin.

Poniżej zamieszczamy całą treść oświadczenia jaka zamieścił na swoim profilu w mediach społecznościowych.

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej plotkami i nieprawdziwymi informacjami oświadczam, że:

1. W II turze wyborów wójta Gminy Borzęcin nie popieram żadnego z kandydatów.

2. Pan Paweł Kułak nie jest kandydatem podstawionym przez obecnego wójta Gminy Borzęcin, nie łączy nas żaden „układ” i nigdy nie rozmawialiśmy na temat jego startu w wyborach na to stanowisko.

3. Nie jest prawdą, że w przypadku wygranej Pana Pawła Kułaka mam objąć funkcję z-cy wójta gminy Borzęcin. Po pierwsze nikt nie prowadził ze mną w tym zakresie żadnych rozmów. Po drugie wyborcy w I turze wyborów zdecydowali, że chcą zmian i ja ten wybór w pełni szanuję. Stąd oczywistym jest, że nie wiążę swoich dalszych zawodowych planów z pracą w samorządzie Gminy Borzęcin i jakiekolwiek propozycje, gdyby się pojawiły byłyby przeze mnie stanowczo odrzucone.

4. Nie życzę sobie wykorzystywania mojej osoby w prowadzonej kampanii wyborczej przez któregokolwiek z kandydatów i ich popleczników. Nie pozostanę obojętny w stosunku do pojawiających się pod moim adresem i samorządu gminy Borzęcin kadencji 2018-2024 oszczerstw i niebawem podejmę stosowne kroki prawne zmierzające do obrony mojego wizerunku i dobrego imienia, na które ciężko pracowałem przez ostatnie 25 lat.

5. Znam obydwu kandydatów na wójta Gminy Borzęcin i ich dotychczasowy dorobek w pracy w samorządzie. Żaden z nich, w mojej opinii nie gwarantuje dalszego rozwoju gminy Borzęcin.

W swoim życiu osobistym i zawodowym zawsze starałem się dokonywać trafnych wyborów. Z racji tego, że żaden z kandydatów nie tworzy w mojej ocenie takiej alternatywy, nie wezmę udziału w głosowaniu w dniu 21 kwietnia.

Mojemu następcy na tym stanowisku, ktokolwiek to będzie z Państwa wyboru, pozostawiam Gminę:

– w bardzo dobrej kondycji finansowej, z nadwyżką budżetową w wysokości ponad 3 miliony 150 tysięcy złotych;

– dynamicznie rozwijającą się z 44 inwestycjami zapisanymi w budżecie, na które zabezpieczono środki;

– z dotacjami jakie pozyskałem z zewnątrz, do wykorzystania w latach 2024-2025 w wysokości 28 milionów 855 tysięcy 449 złotych.

Lista tych inwestycji wraz z wysokością pozyskanych dotacji i środków zapisanych w budżecie na 2024 rok oraz WPF na 2025 rok poniżej.

Wszystko podane jak na tacy. Tylko tego nie zepsuć.

Wyrażam też nadzieję, że nowy wójt Gminy Borzęcin dobrze wykorzysta czas naborów w ramach obecnej perspektywy UE, w tym KPO zapewniając dalszy rozwój gminy w latach 2026 – 2029. Czego Państwu i sobie życzę.

Z Wyrazami Szacunku

Janusz Kwaśniak


FB Janusz Kwaśniak

Podobne artykuły

Back to top button