ADV
EdukacjaWiadomości
Trending

Rafał C. zawieszony w obowiązkach dyrektora Zespołu Szkół w Czchowie

Starostwo Powiatowe w Brzesku poinformowało o zawieszeniu w pełnieniu funkcji dyrektora Zespołu Szkół w Czchowie. Rafał C. pełnił funkcję dyrektora od 2022 r.

W piątek 12 kwietnia 2024 roku do Starostwa Powiatowego w Brzesku wpłynęło zawiadomienie z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku Wydział Dochodzeniowo – Śledczy o prowadzeniu postępowania przygotowawczego przeciwko Rafałowi C. – dyrektorowi Zespołu Szkół w Czchowie, podejrzanemu o przestępstwo z art. 157 par. 2 kk.

W związku z powyższym, Zarząd Powiatu Brzeskiego w dniu 15 kwietnia 2024 r. podjął uchwałę o zawieszeniu nauczyciela pełniącego funkcję dyrektora ZS w Czchowie.

W kadencji 2018-2023 Rafał C. pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Spraw Obywatelskich, Porządku Publicznego i Promocji Rady Miejskiej w Brzesku.

7 kwietnia 2024 r. w wyborach samorządowych ponownie uzyskał mandat radnego Rady Miejskiej w Brzesku. Kandydował z list komitetu KWW Nowa Wspólnota. Swój głos na niego oddało 203 mieszkańców Gminy Brzesko z okręgu nr 2.

Art. 157. KK

Spowodowanie średniego i lekkiego uszczerbku na zdrowiu

§ 2. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

SP / IB

Podobne artykuły

Back to top button