ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Oszuści nie odpuszczają. Nadal działają na terenie Tarnowa

W ostatnim tygodniu kolejne osoby dały się oszukać metoda na policjanta i wypadek drogowy ich dzieci. Tym razem oszuści zadzwonili w nocy „wyrywając” seniorów z pierwszego snu. Dwie kobiety w wieku 80 i 90 lat straciły łącznie 90 tysięcy złotych.

Niczego nieświadome kobiety wybudzone ze snu (telefony rozdzwoniły się o godzinie 22:30) usłyszały w słuchawce telefonu stacjonarnego zapłakane głosy podobne do głosów ich dzieci. W pierwszym przypadku męski podający się za syna, w drugim żeński za córkę. Legenda taka sama… wypadek drogowy, w którym została potracona kobieta w ciąży i jedynym sposobem opuszczenia komisariatu Policji jest przekazanie… kaucji. Za każdym razem „rzekomy” syn i córka zapewniali, że do domu przyjedzie młoda kobieta, której należy przekazać pieniądze. Zaspane seniorki, uwierzyły w usłyszane w słuchawce legendy i przekazały młodej kobiecie, która przyszła pod ich drzwi, pieniądze w gotówce w wysokości, jedna 80 tysięcy złotych, druga 10 tysięcy złotych.

Oba przestępstwa zostały zgłoszone tarnowskim policjantom, którzy aktualnie poszukują sprawców tego oszustwa. Nie mniej jednak apelujemy o rozwagę i roztropność przy przekazywaniu pieniędzy. W takim przypadku pośpiech nie jest wskazany.

Tarnowska Policja

blank

Podobne artykuły

Back to top button