ADV
Wiadomości
Trending

Pełen sukces zbiórki dla Marcelka Kubali – Zebrano blisko 7,8 miliona złotych

W środę 14 kwietnia 2021 r. kilkadziesiąt minut przed północą zakończyła się zbiórka charytatywna prowadzona w serwisie Siepomaga.pl z przeznaczeniem na operację i rehabilitację Marcelka Kubali z Jadownik. Chłopiec urodził się w 2018 r. – od urodzenia boryka się z wieloma chorobami. Pod koniec kwietnia 2021 r. przeszedł rodzinną transplantację wątroby w Children’s Hospital of Chicago. Dawcą wątroby był ojciec chłopca – Tomasz Kubala. Nie byłoby to możliwe gdyby nie wielka akcja pomocy i gigantyczna zbiórka internetowa.

Za pośrednictwem Siepomaga.pl udało się zebrać łącznie 5 788 698 zł. Zbiórkę internetową wsparło 132 437 osób. Dodatkowo na koncie fundacji Liver udało się zebrać około 2 mln złotych. Razem dało to wymaganą kwotę około 7,8 mln złotych.

Jak dzisiaj pamiętamy gdy 24 stycznia 2021 r. na prośbę jednego z naszych czytelników pisaliśmy o rozpoczynającej się zbiórce. Wtedy na koncie było zaledwie 26 tysięcy złotych. Pisaliśmy o tym w artykule Zbiórka na transplantację wątroby dla Marcelka Kubali z Jadownik <==. W niespełna trzy miesiące udało się uzbierać kwotę, która na poczatku zbiórki wydawała się wręcz niewyobrażalna. Jak widać dla ludzi wielkiego serca nie ma rzeczy niemożliwych!

Dopóki Marcelek jest w klinice – ostateczne koszty przeszczepu nie są do końca znane, dlatego do samego końca ważna była każda przekazana złotówka.

Zakończenie zbiórki oraz to że operacja odbyła się w zaplanowanym czasie – to efekt wielkiej solidarności społecznej. Kilkaset tysięcy osób ruszyło z pomocą dla trzyletniego chłopca. Cenna była każda inicjatywa, która pozwoliła zgromadzić niezbędne środki. Cichymi bohaterami tej walki są setki wolontariuszy którzy niczym pracowite pszczółki gromadzili każda ofiarowaną złotówkę.

Dla wszystkich ofiarodawców oraz wolontariuszy wyrazy wielkiego uznania!

Od 2019 r. rodzice Marcelka Kubali szukali pomocy i ratunku dla swojego ciężko chorego synka. W Polsce i Belgii nikt nie chciał podjąć się operacji przeszczepu wątroby Marcelka. Na transplantację zgodził się tylko specjalistyczny szpital dziecięcy w Chicago. Koszty operacji i pobytu są jednak ogromne. Rodzina miała świadomość że sami nie dadzą rady… Na ich apel i zorganizowaną zbiórkę odpowiedziało mnóstwo ludzi wielkiego serca. Efektem tego jest zebranie blisko 7,8 miliona złotych które pozwolą ocalić życie chłopca.

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button