ADV
Wiadomości

Pobierz aplikację STOP COVID

Aplikacja STOP COVID pomaga w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Im więcej użytkowników będzie z niej korzystać, tym większa będzie jej skuteczność. Aplikacja zapewnia pełną anonimowość. Nie wymaga podawania żadnych danych osobowych. Aplikacja jest dostępna za darmo w sklepach Google Play i App Store. Aby ją odnaleźć, wystarczy wpisać nazwę STOP COVID w pole wyszukiwania.

 Główne funkcje STOP COVID to:

– podstawową funkcją aplikacji STOP COVID – ProteGO Safe jest wysyłanie powiadomień o możliwym kontakcie z koronawirusem. Jeśli dzięki takiemu powiadomieniu zrezygnujemy ze spotkania z bliskimi lub znajomymi – możemy pomóc w zahamowaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa w naszym kraju;

– kontrola stanu zdrowia – częścią aplikacji jest dziennik zdrowia, który – jeśli chcemy – możemy codziennie uzupełniać. STOP COVID udostępnia także test oceny ryzyka. Warto go wypełniać. Wynik pokaże czy jesteśmy w niskiej, średniej czy wysokiej grupie ryzyka zakażenia koronawirusem. Aplikacja jest stale rozbudowywana. Jedną z dodanych funkcji jest możliwość zapisania się na test na obecność koronawiursa. Z tej opcji mogą skorzystać osoby, które otrzymały powiadomienie o kontakcie z osobą zakażoną i anonimowo wypełniły test oceny ryzyka. Jeśli wynik testu jest niepokojący, użytkownik, kierując się wskazówkami udzielanymi krok po kroku przez aplikację, może zapisać się na test.

​Jak to działa?

Aplikacja monitoruje nasze otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których jest zainstalowana. „Zapamiętuje” każde spotkanie, które trwało więcej niż 15 minut i odbyło się w odległości poniżej 2 metrów. Jeśli któryś z użytkowników zachoruje – pozostali, z którymi miał kontakt w ciągu ostatnich 14 dni, otrzymają powiadomienie. Dzięki temu będą mogli ochronić siebie i innych.

Łatwa instalacja aplikacji w telefonie

Aplikacja jest dostępna za darmo w sklepach Google Play i App Store. Aby ją odnaleźć, wystarczy wpisać nazwę STOP COVID w pole wyszukiwania. A następnie – kliknąć przycisk „Instaluj”. Po pobraniu, uruchamiamy aplikację poprzez kliknięcie w jej ikonę. System podpowie krok po kroku, co zrobić dalej. Do aplikacji nie trzeba się logować. Aby ją uruchomić i z niej korzystać, nie trzeba podawać żadnych swoich danych osobowych, ani nawet numeru telefonu.

Aplikacja jest w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna

Jak pokazują badania, skuteczna izolacja zakażonych oraz wykorzystanie aplikacji typu exposure notification (tego typu aplikacją jest STOP COVID) mogą znacząco zredukować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Więcej informacji o aplikacji oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnośnie aplikacji pod poniższym linkiem:

https://www.gov.pl/web/protegosafe/pytania-i-odpowiedzi <==

gov.pl

blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button