ADV
SportWiadomości
Trending

Podtrzymać zwycięską passę

W niedziele 27 sierpnia w ramach 4. kolejki V ligi gr. wschodniej zespół trenera Sebastiana Sępka na własnym boisku podejmie drużynę LKS Gromnik. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00 na stadionie miejskim przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku.

LKS Gromnik tegoroczne rozgrywki rozpoczął od podziału punktów, remisując przed własną publicznością wynikiem 1:1. Nie najlepiej wypadło również drugie spotkanie, w gdzie w meczu wyjazdowym drużyna trenera Pawła Kafla musiała uznać wyższość Tarnovii Tarnów przygrywając 2:4. W ostatniej kolejce zespół ponownie doznał goryczy porażki przegrywając, tym razem z Sokołem Słopnice wynikiem 0:3. Strzelcami bramek w tym spotkaniu zostali: Dominik Jasica, Krystian Kuchnia oraz Konrad Kamiński, który po niefortunnej interwencji skierował piłkę do własnej bramki.

Po 3. kolejkach zespół z Gromnika plasuje się na 13 miejscu mając na swoim koncie zaledwie jeden punkt. Jeśli chodzi o bilans bramkowy to zatrzymał się on obecnie na wyniku 3:8. Najlepszym strzelcem zespołu jest Krzysztof Barnaś, który dwukrotnie pokonywał bramkarzy rywali. Ponadto w niedzielnym meczu na swoje poczynania boiskowe musi uważać grający trener Paweł Kafel, który ma już w swoim dorobku trzy żółte kartoniki. Po dwa upomnienia mają z kolei Mateusz Rolewicz oraz wspomniany Krzysztof Barnaś.

Warto wspomnieć, że zespół z Gromnika w sezonie 2021/2022 zajął pierwsze miejsce w lidze okręgowej, które dawało możliwość udziału w meczach barażowych o czwartą ligę. W dwumeczu drużyna dwa razy pokonała Orkan Szczyrzyc, jednak ostatecznie zrezygnowała z udziały na szczeblu czwartoligowym. Spowodowane było to w głównej mierzy z sytuacji finansowej oraz tym, że zawodnicy ze względu na swoje codzienne obowiązki oraz pracę nie będą wstanie pogodzić z dalekimi wyjazdami.

Forma drużyny LKS Gromnik
LKS Gromnik – Orkan Szczyrzyc 1:1
Tarnovia Tarnów – LKS Gromnik 4:2
LKS Gromnik – Sokół Słopnice 0:3

W tegorocznych rozgrywkach V-ligowych zespół trenera Sebastiana Sępka spisuje się bardzo dobrze. W dotychczasowych trzech spotkaniach zespół zanotował komplet punktów, co pozwala mu na zajęcie drugiego miejsca w ligowej tabeli. Obecnie liderem jest Dunajec Zakliczyn, który wyprzedza Okocimski tylko dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu.

W ostatnim meczu „Piwosze” zdominowali LKS Szaflary wygrywając wynikiem 4:1. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Jakub Ogar, który jednocześnie jest najlepszym strzelcem zespołu mający cztery trafienia na koncie. Ponadto do bramki trafił Mateusz Cięciwa, który ustalił wynik meczu. Honorowego gola dla miejscowych zdobył w 74 minucie Mateusz Pawlikowski.

Niestety ze względu na uraz kostki w niedzielnym spotkaniu nie wystąpi Patryk Jawień. Po za tym wszyscy zawodnicy są do dyspozycji szkoleniowca.

Forma Okocimskiego:
Okocimski Brzesko – Orzeł Dębno 3:0
Okocimski Brzesko – Podhalanin Biecz 2:1
LKS Szaflary – Okocimski Brzesko 4:1

okocimski.com

 

Podobne artykuły

Back to top button