ADV
Wiadomości

„Podziel się dobrem” – kiermasz dla chorej na raka Oliwki

Rusza kolejna akcja pomocy dla Oliwki Dzień – uczennicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku. Uczennica 1 klasy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Brzesku (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2) – ośmioletnia Oliwka zmaga się z nowotworem złośliwym tkanki łącznej, tkanek miękkich głowy, twarzy i szyi.

Chcesz pomóc? Masz w domu nowe zabawki, książki, gry, puzzle? Przynieś je do ZSP w Brzesku („Dwójka”). Zostaną wystawione do sprzedaży w Szkolnej Desie. Dochód przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację chorej na nowotwór Oliwki Dzień. Przedmioty proszę zostawiać na naszej portierni w dniach 29.04-07.05 z dopiskiem „Dla Oliwki”.

Oliwka cierpi nieustannie i potrzebuje naszego wsparcia. Okażmy swoje dobre serca zarówno poprzez pomoc w organizacji kiermaszu, jak i wpłaty na zrzutki.

O leczeniu Oliwki

Leczenie Oliwki będzie wymagać w krótkim czasie uregulowania wysokiej kwoty pieniędzy. Kwota zebrana do tej pory chociaż miała na celu rehabilitację, teraz musi być przeznaczona na inny cel. Okazało się że guz po wszystkich dawkach chemii jest niestety nieoperowalny. Protonoterapia to jedyna droga do podjęcia dalszego leczenia.

Trwają zmagania z czasem i niekorzystną aurą wiszącą nad osobą Oliwki i jej najbliższych. Jest po 4 cyklach chemioterapii, którą bardzo źle znosi, a także po kontrolnym rezonansie twarzoczaszki.

Na tą chwilę wiemy, że nastąpiła resekcja guza. Zareagował na podawaną chemię, zaczął się obkurczać, ale reszta która z niego została jest nieoperacyjna przez fakt, iż jest tak głęboko umiejscowiona niebezpiecznie blisko opony mózgowej( która niestety jest już pogrubiona), że każda ingerencja za pomocą skalpela może zagrażać życiu Oliwki. Zalecana jest w jak najszybszym czasie protonoterapia polegająca na mniej drastycznym działaniu skutków ubocznych tzn. omijania zdrowej tkanki ( nie niszczy zdrowych komórek), niż proponowana w Polsce radioterapia niosąca i owszem pomoc, ale za to jest bardziej drastyczna. Dlatego ze względu na pragnienie ograniczenia cierpień Oliwki rodzice walczą o zabieg, którego nie można wykonać w naszym kraju. Starają się o przyjęcie na taką terapię do ośrodka w Essen w Niemczech.

Niestety koszty są spore. Wstępny koszt takiego naświetlania to 50 tysięcy € (około 230 tysiecy złotych). Dlatego zwracają się z prośbą o ponowne wsparcie finansowe leczenia Oliwki. Sami nie są w stanie zapłacić takiej kwoty za leczenie, a czas ucieka. Oliwka najpóźniej w ciągu 3 tygodni powinna rozpocząć naświetlanie protonami żeby guz nie zaczął ponownie odrastać ze zdwojoną siłą.

– Mamy całą stertę dokumentacji szpitalnej tłumaczonej na pniu, a koszt tego tłumaczenia oscyluje w granicach 2800zł. Poza tym program leczenia ułożony przez specjalistów nie może ulegać żadnym zmianom polegającym na wydłużaniu czasu jego trwania. Pisząć tą recenzję mamy cały czas świadomość, że nawet jutrzejszy dzień może przywitać nas ogromnymi zmianami, a sprawy dnia dzisiejszego przejdą na drugi plan. Czas gna nieubłaganie, a my balansujemy na krawędzi nadziei przeplatanej łzami i ogromną obawą o życie Oliwki.

Jesteśmy zmuszeni po raz kolejny prosić o wsparcie finansowe ludzi o dobrych sercach. Uruchamiamy zrzutkę, ponieważ to co się obecnie wyprawia, przerasta nas wszystkich. Oliwka nieustannie cierpi fizycznie jak i psychicznie. Walka z czasem i ogromna mobilizacja to jedyna droga do pokonania tej potwornej choroby – apelują rodzice Oliwki.

 

Zbiórka w serwisie SIEPOMAGA


Zbiórka w serwisie zrzutka

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzesku

PLAKAT

blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button