ADV
Wiadomości
Trending

Policjanci z Krakowa i Brzeska uczestniczyli w pikniku militarnym na Słotwinie

Miniona niedziela w brzeskiej Słotwinie upłynęła w duchu patriotycznym. W piknik wojskowy połączony z oficjalnym odsłonięciem największego muralu patriotycznego w Małopolsce zaangażowało się wiele służb mundurowych, które m.in. na co dzień ratują ludzkie życie, zdrowie i mienie czy strzegą bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. W tym ogromnym przedsięwzięciu wzięli też udział brzescy i krakowscy policjanci chcąc przybliżyć specyfikę swojej służby.

6 listopada 2022 r. w Brzesku – Słotwinie odbyła się uroczystość odsłonięcia muralu upamiętniającego wydarzenia z 5 września 1939 roku. Zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło parlamentarzystów, samorządowców, służb mundurowych oraz mieszkańców Brzeska, mogli oglądać przepiękny, potężny mural nawiązujący do historii Wojska Polskiego.

Galeria zdjęć <==

Jestem zaszczycony tym, iż mogę wziąć udział w takiej uroczystości. Szczególnie jest to dla mnie ważne wydarzenie, gdyż jestem mieszkańcem ziemi słotwińskiej, a losy mojej rodziny, moich przodków, związane są z historią polskiego oręża. Cieszę się, że są ludzie, dla których historia polskiego narodu, dla których jego martyrologia jest niezmiernie ważna. Symbole takie jak ten mural zmuszają nas do zatrzymania się i zastanowienia nad naszą historią – mówił w przemówieniu Komendant Powiatowy Policji w Brzesku insp. Bogusław Chmielarz

Na uczestników pikniku czekało wiele atrakcji, w tym pokazy służb mundurowych, występy artystyczne oraz koncerty orkiestr dętych. Policjanci z Krakowa i Brzeska chcąc przybliżyć specyfikę swojej służby przygotowali pokaz sprzętu. Chętnych, żeby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie nie brakowało. Mundurowi przy okazji wręczali uczestnikom pikniku kamizelki odblaskowe z napisem „Bezpieczni po zmroku”. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się radiowozy i motocykl policyjny brzeskiej drogówki, za kierownicą, których można było zasiąść. W przedsięwzięciu wzięli też udział policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, prezentując nowoczesny radiowóz i promując bezpieczne zachowania wśród uczestników ruchu drogowego. Największą atrakcją okazał się zdalnie sterowany przez policyjnych minerów-pirotechników z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Krakowa robot do transportu ładunków wybuchowych. Maszyna wyposażona w kołowo-gąsienicowe podwozie może poruszać się m.in. na piasku i schodach. Oczami operatora-robota są kamery zamontowane na maszynie, z których obraz wyświetlany jest na ekranie przenośnego pulpitu sterującego. Uczestnicy mogli zobaczyć kombinezon antyodłamkowy, który chroni policjantów przed skutkami ewentualnych eksplozji. Waga kombinezonu to około 50 kilogramów i aby go założyć, potrzebna jest pomoc kolegów z zespołu.

KPP w Brzesku

Podobne artykuły

Back to top button