ADV
WiadomościWideo
Trending

Polscy skoczkowie z pomocą dla Marcelka Kubali. Gadżety przekazane na licytację

Pomoc dla Marcelka Kubali płynie z różnych stron. Tym razem wsparcie przyszło od naszej narodowej dumy – kadry skoczków narciarskich. W pomoc zaangażowała się Marta Malec Lech – członek zarządu Województwa Małopolskiego, która przy wsparciu ministra Michała Wójcika wystarała się o przekazanie pamiątek z ich autografami.

Kadra polskich skoczków narciarskich włącza się do akcji poprzez przekazanie na licytację zestaw swoich gadżetów, m.in. czapeczki, koszulki, szalika, torby i komina z autografami zawodników. Gadżety związane są z Mistrzostwami Świata w Oberstdorfie.

– Mamy nadzieję, że zachęcimy miłośników skoków narciarskich do zdobycia takich wyjątkowych pamiątek, a jednocześnie wsparcia małego wielkiego wojownika Marcelka – mówi Marta Malec – Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego.

Od kilku tygodni trwa wielka batalia o to by zebrać blisko 8 milionów na transplantacja wątroby i dalsze leczenie w Children’s Hospital of Chicago dla Marcelka Kubali z Jadownik k. Brzeska. Marcelek urodził się w 2018 r. Od urodzenia boryka się z wieloma chorobami. Chłopiec od początku udowadniał że jest wojownikiem i ma wolę życia. Marcelek wraz z rodzicami przebywa od końca lutego w Chicago, gdzie ma zostać wykonany przeszczep. Dawcą fragmentu wątroby dla chłopca będzie jego tata – Tomasz Kubala. Czasu na pomoc Marcelkowi jest coraz mniej. Termin operacji wyznaczono na środę 31 marca 2021 r. Na zebranie brakującej kwoty (około 1,3 mln zł) zostało tylko 7 dni!

Wspomóżmy walkę chłopca z chorobą – tak jak zrobiła to kadra polskich skoczków narciarskich!

Licytacje

Poniżej bedziemy zamieszczać namiary na licytacje poszczególnych elementów zestawu gadżetów.

Komin / licytacja do 27 marca <==

Jak pomóc?

Jeżeli możesz – wspomóż ten szczytny cel. Apelujemy o wsparcie finansowe i wpłaty na konto konto fundacji Siepomaga, za pośrednictwem której prowadzona jest ogólnopolska zbiórka dla Marcelka. Wierzymy że zbiórka zakończy się pełnym sukcesem!

Od ponad roku działa facebookowa grupa „Pomóżmy Małemu Wielkiemu Marcelkowi”, która powstała w celu gromadzenia akcji i licytacji, z których datki są przeznaczane na rehabilitację Marcelka.

Grupa Pomóżmy Małemu Wielkiemu Marcelkowi <==  Prosimy wszystkich, którzy chcą i mogą wesprzeć małego Marcelka o dołączenie do grupy.

Foto Maciej Mazur

IB

VIDEO

Podobne artykuły

Back to top button