TOPTOP
Powiat TarnowskiWiadomości

Tarnowski policjant uratował nieprzytomnego mężczyznę

Młodszy aspirant Łukasz Jankowski, przewodnik psa służbowego z Tarnowa, w drodze do domu uratował mężczyznę, który stracił przytomność.

Była środa, 17.03.2021 r., parę minut przed godz. 16:00, kiedy tarnowski policjant mł. asp. Łukasz Jankowski po zakończonej służbie wsiadł do samochodu i wyruszył w drogę powrotną do domu. Po przejechaniu nie więcej niż kilkuset metrów, zobaczył zza samochodu stojącego na poboczu przy ulicy Kwiatkowskiego, obok bramy wjazdowej do Zakładów Azotowych, wystające ludzkie nogi i leżący obok rower.

Policjant nie zastanawiał się nawet chwili i instynktownie ruszył na ratunek. Równocześnie do pomocy włączyli się inni świadkowie zdarzenia informując służby ratunkowe. Mundurowy dobiegł do leżącego, nie dającego oznak życia. Rozpoczął akcję ratunkową nieprzytomnego, która zakończyła się pomyślnie i mężczyzna odzyskał świadomość. Potem widząc tworzący się korek, poprosił o przyjazd patrol z pobliskiego komisariatu, który zajął się rozładowaniem tworzących się zwykle o tej porze, na „wylotówce” z miasta korków.

W oczekiwaniu na przyjazd służb policjant dowiedział się od pokrzywdzonego, że z powodu ataku choroby, na którą mężczyzna cierpi, stracił przytomność i spadł z roweru. Na szczęście wszystko skończyło się dla niego szczęśliwie, bo w chwili kiedy pilnie potrzebował pomocy, na jego drodze stanął nasz policjant. Mężczyzna został zabrany do szpitala. Życzymy mu dużo zdrowia!

Młodszy aspirant Łukasz Jankowski jest doświadczonym przewodnikiem psa. Na co dzień, razem ze swoim czworonożnym towarzyszem o imieniu Antek, pełni służbę w Zespole Przewodników Psów Służbowych Wydziału  Prewencji tarnowskiej komendy miejskiej.

policja.gov.pl

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast