ADV
Wiadomości
Trending

Południowa obwodnica Szczurowej – został wyłoniony wykonawca

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie w lipcu otworzył oferty na budowę południowej obwodnicy Szczurowej. W sierpniu został wyłoniony wykonawca nowej trasy.

Do wybudowania południowej obwodnicy Szczurowej zgłosiło się siedem firm. W ramach zadania powstanie blisko 4,5 kilometra drogi klasy G, w tym dwa ronda i dwa skrzyżowania skanalizowane. W planach są też przepusty i przejścia dla zwierząt. Nową drogę wybuduje firma EUROVIA Polska S.A. Wartość zadania to 53 283 923,90 zł. Województwo Małopolskie na tę inwestycję otrzymało 35 milionów złotych rządowego dofinansowania w ramach budowy 50 obwodnic w ciągu dróg wojewódzkich.

– Warto podkreślić, że pierwsze dokumenty i decyzje w sprawie budowy zostały wydane w 2009 roku, a więc 13 lat temu. Jeszcze kilka lat temu budowa południowej obwodnicy Szczurowej był zdarzeniem przyszłym i można określić bardzo niepewnym. Ważyły się losy w jakim kierunku procedować zawieszone wcześniej postępowanie o wydanie decyzji ZRID. Pojawiały się też wątpliwości czy w ogóle budowa tej drogi jest zasadna.

Dlatego podjąłem starania, aby tzw. decyzja środowiskowa, która została wydana ale traciła swoją ważność, została wznowiona. Warto podkreślić, że taka decyzja po 3 latach zawieszenia traci swoją ważność i wymusza rozpoczęcie wszystkich prac projektowych i geodezyjnych od początku, a więc powraca nas do punktu wyjścia i zaprzepaszcza kilka lat pracy.

Po wznowieniu decyzji konsekwentnie zabiegałem o realizacje kolejnych ważnych aspektów, czyli wykupu gruntów i pozyskania dofinansowania. Dzisiaj, po prawie 3 latach pracy, jesteśmy w przededniu podpisania umowy na budowę drogi – podkreśla Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal.

szczurowa.pl

OFERTA REKLAMOWA

blank

Podobne artykuły

Back to top button