ADV
Wiadomości
Trending

Pomóż rodzinie z Borzęcina wykupić dom!

Rodzina z Borzęcina potrzebuje naszego wsparcia! Rodzina Siudutów mierzy się na co dzień z niepełnosprawnością swoich dzieci. To właśnie troska o ich zdrowie i rehabilitację pochłania całą ich uwage i środki finansowe. Mieszkają w niewielkim wynajmowanym domu – niestety właściciel chce sprzedać dom. Jeżeli rodzina go nie wykupi – to nie będą mieli się gdzie podziać. Niestety z powodu skromnych możliwości finansowych nie mogą uzyskać kredytu na zakup.

Założona została zrzutka, która ma pozwolić na zebranie niezbędnej na wykup domu. Do zebrania jest potrzebna niemała kwota – 150 tysięcy złotych, ale wspólnymi siłami z pewnością temu podołamy!

– Jesteśmy rodziną z trójką dzieci, w tym dwójka z niepełnosprawnością. Pięcioletnia i czteroletnia córka urodziły się z wodogłowiem. Starsza córka poza wodogłowiem choruje na padaczkę lekooporną, jest opóźniona w rozwoju, porusza się na wózku inwalidzkim, wymaga ciągłej opieki i pomocy w każdej czynności (jedzenie, mycie, ubieranie, zmiana pampersa, itp.).

Aktualnie od 5 lat wynajmujemy dom, ale właściciel tego domu chce go sprzedać. Jeśli go nie kupimy nie mamy się gdzie podziać. Banki odmawiają nam kredytu ponieważ nie mamy zdolności kredytowej, a żona nie może podjąć zatrudnienia gdyż jest opiekunem dziecka niepełnosprawnego. Chcielibyśmy zapewnić dzieciom bezpieczeństwo i nie narażać je na kolejne zmartwienia, których już jest dużo. Dom ma ponad sto lat. Drewniane podłogi są już miejscami nagnite i się zapadają.

Przed przeprowadzką włożyliśmy też trochę pracy i pieniędzy w remont głownie sprawy „kosmetyczne”, aż w końcu dowiedzieliśmy się że nasze drugie dziecko urodzi się chore, skrajne wodogłowie. Remont został wstrzymany, skupiliśmy się tylko na dziecku. Lekarze nie dawali szans na przeżycie, a oto jest z nami już 5 lat. Ciągłe pobyty w szpitalu, rehabilitacja, wizyty u specjalistów. W wieku 9 miesięcy „pojawiła się” padaczka. Rok później kolejny szok, trzecie dziecko w drodze, u którego też prenatalnie stwierdzono wodogłowie. Na szczęście u najmłodszej córki poza wodogłowiem nie stwierdzono innych schorzeń, rozwija się prawidłowo do wieku, mimo to ciągle towarzyszy nam stres związany z jej zdrowiem.

W związku z powyższym bardzo chcielibyśmy prosić o pomoc – apelują Siudutowie.

Jak pomóc?

Uruchomiona została zrzutka mająca na celu zebranie niezbędnych środków na zakup niewielkiego domu w Borzęcinie.

Prosimy czytelników o wsparcie tej zbiórki. Liczy się każda, nawet drobna kwota.


foto: zrzutka.pl
IB

Podobne artykuły

Back to top button