ADV
Wiadomości
Trending

Pomóż rodzinie z Łoponia. Zrzutka na polepszeniu warunków życiowych i mieszkaniowych

Czasem tak jest, że mimo iż chcesz pomóc, sam nie dasz rady… Damian Szydłowski, Iwona Przeklasa oraz grupa dobrych ludzi zaangażowanych, zwraca się o wsparcie wyjątkowej inicjatywy, która powstała by pomóc pewnej rodzinie. Rodzina Pani Dulian z Łoponia, żyje na skraju ubóstwa, dom jest w stanie tragicznym a dzieci mieszkające w nim nie mają warunków do godnego życia. Grupa dobrych ludzi, która jest gotowa pomóc jest duża, ale nie ma środków do zakupu materiałów budowlanych, Ilość pracy , którą trzeba włożyć w remont domu, przewyższyła nasze założenia, potrzebna jest duża kwota, jeśli jesteś gotowy pomóc, wpłać złotówkę albo dwie.

Historia rodziny

Mama samotnie wychowująca czwórkę dzieci prosi o pomoc i finansowe wsparcie w polepszeniu warunków bytowych i życiowych dla nich. Najstarsza córka posiada orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Ponadto jeden z synów jest nadpobudliwy i pozostaje objęty indywidualną ścieżka nauczania. Z kolei najmłodszy syn ma problemy z mową.

Warunki pięcioosobowej rodziny są bardzo trudne i dalece odbiegają od standardów panujących w rodzinach XXI wieku. Brak środków finansowych nie pozwala na jakiekolwiek działania w kierunku polepszenia funkcjonowania rodziny, gdyż comiesięczny domowy budżet w całości przeznaczany jest na skromne potrzeby domowników.

Ponad stuletni zawilgocony dom wypełniony dziecięcymi uśmiechami na obecną chwilę znajduje się w fatalnym stanie. Brak ogrzewania, ciepłej wody, ocieplenia budynku, brak podłóg a nawet wylewek. W dwóch pomieszczeniach podłogę zastępuje klepisko pokryte gumolitem. Przez okna wdziera się wiatr, a ściany są w samoistnej rozsypce. Niskie pomieszczenia sprawiają wrażenie ciągłego półmroku nawet w słoneczne dni, co przekłada się na obniżenie efektywności osiągnięć dzieci w nauce i przybliża matkę do stanu przed depresyjnego. Nieodpowiednio zabezpieczona instalacja elektryczna stwarza ciągłe zagrożenie dla mieszkańców domu.

Opisane powyżej realia wiążą się z dużą inwestycją, którą samotna matka nie jest w stanie udźwignąć od wielu lat.

Jak pomóc?

Wszystkich ludzi o dobrych i szczodrych sercach prosimy o wsparcie i finansową pomoc dla Pani Marty i jej dzieci. Każda wpłacona przez Państwa złotówka, będzie cegiełką do powstania nowo wyremontowanego domu i osiągnięcia przez rodzinę stabilizacji życiowej.

Jak do tej pory inicjatywę wsparło 74 osoby, przekazując 6 550 zł.

Pamiętajmy! Dobro powraca w najmniej oczekiwanym momencie.

Link do zrzutki <==

Jeżeli chcesz pomóc w inny sposób – skontaktuj się z Damianem Szydłowskim za pośrednictwem facebooka <==.


foto: zrzutka.pl
IB / Katarzyna Szydłowska Projektant Wnętrz

Podobne artykuły

Back to top button