ADV
Wiadomości
Trending

Poproś o kontrolę autokaru przed wyjazdem

Twoje dziecko jedzie autokarem w góry lub na lodowisko? Poproś policjantów o kontrolę bezpieczeństwa. Mimo sytuacji epidemiologicznej wiele dzieci wyjedzie na zorganizowany wypoczynek lub skorzysta z jednodniowych wyjazdów organizowanych przez stowarzyszenia, parafie i ośrodki kultury.

W związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi zwrócą na kontrolę autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

O tym jak ważne jest sprawdzenie stanu autokaru świadczą 2 sytuacja do jakich doszło w wakacje 2021 r. w Gnojniku oraz Mokrzyskach. Policjanci zatrzymali dwóch kierowców autokaru będących pod wpływem alkoholu.

O tych zdarzeniach pisaliśmy w artykułach:

Kierowca autobusu, pod wpływem alkoholu chciał przewozić dzieci na zorganizowany wypoczynek <==

Pijany kierowca autobusu chciał zawieźć na wycieczkę dzieci ze szkoły w Mokrzyskach <==

Działania policji i Inspekcji Transportu Drogowego są prowadzone w okresie wzmożonego ruchu na drogach. Inspektorzy i policjanci intensyfikują kontrole autokarów turystycznych, które nie zawsze są w nienagannym stanie technicznym.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Jednocześnie informujemy, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl <== można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

BRD KGP

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Back to top button