ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Potrącił policjanta i uciekł. Poszukiwany motocyklista

Tarnowscy policjanci poszukują motocyklisty, który w piątek 26.04.2024 roku o godz. 19.00 w Wojniczu potrącił policjanta, a następnie odjechał najprawdopodobniej drogą krajową 94 w kierunku Łoponia.

Przekraczanie dozwolonych prędkości w Wojniczu na ul. Krakowskiej zgłaszane były do policjantów ruchu drogowego za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W ostatni piątek skierowany w to miejsce został patrol tarnowskiego ruchu drogowego, który stacjonarnie kontrolował prędkość przejeżdżających przez centrum Wojnicza kierowców. Około godziny 19.00 od centrum Wojnicza w kierunku zachodnim ul. Krakowską jechał motocykl, którego kierowca znacznie tą prędkość przekroczył. Policjanci wykonali zdjęcie, na którym motocyklista jechał 102 km/h. Kontrolujący policjant dał wyraźny znak tarczą do zatrzymania i wskazał miejsce, w którym chce przeprowadzić kontrolę kierowcy. Motocyklista widział i zrozumiał polecenia, ponieważ wyraźnie zwolnił i włączył kierunkowskaz z zamiarem zatrzymania się. Jednak będąc, tuż przed policjantem przyspieszył, uderzając policjanta w rękę powodując jego upadek. Następnie motocyklista odjechał w kierunku obwodnicy Wojnicza. Podjęty pościg nie przyniósł żądanego skutku i nie udało się go zatrzymać. Teraz prowadzone są poszukiwania osoby, która nie zatrzymała się do kontroli, przekroczyła dopuszczalną prędkość oraz spowodował obrażenia policjanta.

Tarnowscy policjanci prezentują jedno ze zdjęć sprawcy kilku wykroczeń. Osoba, która dopuściła się ich dopuściła może zgłosić się dobrowolnie do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie przy ul. Traugutta 4, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 (czynny całą dobę) lub wysyłając informację na adres e-mail; rzecznik@tarnow.policja.gov.pl

Informację co do tożsamości motocyklisty można również wysyłać na podany adres e-mail; lub przekazując informację dyżurnemu tarnowskiej Policji dzwoniąc pod nr 47 831 1222 lub alarmowy 112.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button