ADV
Wiadomości
Trending

Uroczystość wbicia łopaty pod rozbudowę remizy w Łękach / zdjęcia i video

W piątek, 26 kwietnia 2024 roku, godz. 13:00 na placu obok Remizy OSP w Łękach odbyła się uroczystość symbolicznego wbicia łopaty na inwestycji pn.: „Rozbudowa i przebudowa Remizy OSP Łęki w celu utworzenia Centrum Kulturalnego Wsi”.

W ramach realizacji zadania wykonana zostanie przebudowa i rozbudowa Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Łękach wraz z zagospodarowaniem otoczenia na potrzeby stworzenia Centrum Kulturalnego Wsi o charakterze wielofunkcyjnego obiektu użyteczności publicznej.

– To duża inwestycja. W ostatnim czasie w miejscowości Łęki zaangażowano blisko 18 milionów złotych. To nie tylko budynek wielofunkcyjny, to budowa nowego chodnika, osiedla SIM, to zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP – przypomina Janusz Kwaśniak wójt Gminy Borzęcin.

Przebudowa remizy w Łękach to inwestycja wieloletnia, która pochłonie blisko 4 mln złotych.

– Na realizację zadania zabezpieczono środki w budżecie gminy na 2024 rok i WPF na 2025 rok. Koszt realizacji zadania to 3 miliony 783 tysiące 753,71 złotych, w tym środki jakie pozyskałem z Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 3 miliony 405 tysięcy 378,40 złotych (9tj. 0 % wartości zadania) – dodaje wójt Janusz Kwaśniak.

Wykonawcą robót jest firma EL-BUD Leszek Wójcik z Borzęcina.

Centrum Kulturalne Wsi Łęki – o projekcie

Zadanie realizowane jest w formule „Zaprojektuj i Wybuduj”. Po wykonaniu robót inwestycyjnych powstanie nowoczesny obiekt z dostępem dla osób niepełnosprawnych, w którym znajdować się będzie wielofunkcyjna sala z zapleczem kuchennym i sanitarnym oraz świetlica kulturalna. Powstanie też dodatkowe stanowisko garażowe oraz zaplecze socjalno-sanitarne dla jednostki OSP Łęki. Niemal dwukrotnie zwiększy się powierzchnia użytkowa z obecnych 376,8 m’ do 708,6 m’ po rozbudowie.

Na parterze zlokalizowane zostaną: część komunikacyjna wejściowa z klatką schodową, garaż z dwoma stanowiskami dla wozów bojowych, kotłownia i magazyn. Pomieszczenie garażu zawierać będzie miejsce do suszenia węży w układzie pionowym. Strażacy będą mogli skorzystać także ze strefy szatniowo-sanitarnej, pralni, pomieszczeń porządkowych oraz sali narad. Na piętrze przewidziano dwie sale szkoleniowe, zaplecze sanitarne, sanitariaty, pomieszczenie porządkowe oraz kuchnię ze zmywalnią. Dobudowa będzie obejmować również podnośnik, który udostępni piętro budynku osobom niepełnosprawnym.

Termin realizacji zadania to lipiec 2025 roku.

foto&video Maciej Mazur

borzecin.pl

VIDEO

GALERIA ZDJĘĆ

blank

Podobne artykuły

Back to top button