ADV
Wiadomości
Trending

Potrzeba jeszcze 2,5 mln zł na leczenie Marcelka Kubali

Walka o środki na leczenie Marcelka Kubali w USA przyniosła do tej pory bardzo konkretną kwotę pieniędzy. Na kontach fundacji siepomaga oraz Stowarzyszenia Liver uzbierano 5 187 522 zł (stan na 5 marca). By operacja mogła się odbyć potrzebne jest jednak jeszcze 2,5 mln. Informacje o postępach zbiórki regularnie podaje w grupie „Pomóżmy Małemu Wielkiemu Marcelkowi” tata chłopca.

Pod koniec lutego rodzina Marcelka wyjechała do Chicago. Tam w Ann & Robert H. Lurie Children’s Hospital of Chicago przygotowują się do operacji. Rodzice chłopca starają się na bieżąco relacjonował przebieg leczenia Marcelka. Wstępny termin operacji może zostać ustalony już wkrótce, jednak wszystko będzie zależało od zgromadzonych funduszy.

– Po szczegółowych badaniach lekarze podtrzymują decyzję o tym, że nie widzą żadnych przeciwwskazań do transplantacji. Na podstawie dzisiejszego badania okaże się czy może zostać przeprowadzona transplantacja rodzinna i dawcą fragmentu wątroby będzie tata, czy też zostanie wpisany na listę oczekujących do transplantacji. Głęboko wierzymy w to, że będzie to ta pierwsza zakładana opcja, ale to ostatecznie lekarze zadecydują, który wariant będzie najlepszy dla Marcelka – czytamy we wpisie rodziców Marcelka.

2,5 mln zł. to nadal gigantyczna kwota, której zgromadzenie jest olbrzymim wyzwaniem dla wolontariuszy zaangażowanych w pomoc Marcelkowi. Z pewnością bardziej wymowne jest przedstawienie tej kwoty np. w formie liczby potrzebnych darowizn. Teoretycznie potrzeba aby 50 000 osób wpłaciło po 50 zł… Pod koniec stycznia, gdy ruszała zbiórka – była to jeszcze bardziej  niebotyczna kwota. Jednak dzięki wytrwałości i hojności udało się zebrać wspomniane 5,2 mln zł.

Ludzie dobrej woli podejmują mnóstwo pięknych inicjatyw których celem jest zdobycie środków dla Marcelka. W najbliższych tygodniach zorganizowane zostaną kolejne kiermasze. Okażmy serce, wspomóżmy organizatorów czy to piekąc placki, czy przekazując wpłaty, poprośmy znajomych z innych regionów Polski i zagranicy o wsparcie nawet drobnymi kwotami. Jesteśmy już blisko! Nie poddajemy się!

Jak pomóc?

Jeżeli możesz – wspomóż ten szczytny cel. Apelujemy o wsparcie finansowe i wpłaty na konto konto fundacji Siepomaga, za pośrednictwem której prowadzona jest ogólnopolska zbiórka dla Marcelka. Zbiórka trwa, a czas niestety ucieka. Wierzymy jednak że zbiórka zakończy się pełnym sukcesem!

Od ponad roku działa facebookowa grupa „Pomóżmy Małemu Wielkiemu Marcelkowi”, która powstała w celu gromadzenia akcji i licytacji, z których datki są przeznaczane na rehabilitację Marcelka.

Grupa Pomóżmy Małemu Wielkiemu Marcelkowi <==  Prosimy wszystkich, którzy chcą i mogą wesprzeć małego Marcelka o dołączenie do grupy.

IB

Wpłaty – stan 5 marca 2021 r.

Podobne artykuły

Back to top button