ADV
Powiat BocheńskiWiadomości

Szkoły z powiatu z akredytacją w programie Erasmus

Trzy szkoły z powiatu bocheńskiego z akredytacją do programu Erasmus. Ekonomik, Mechanik oraz Budowlanka to szkoły, które pomyślnie przeszły proces Akredytacji i uzyskały uproszczony dostęp do możliwości otrzymania dofinansowania w ramach Akcji 1. Przyznanie Akredytacji jest gwarancją regularnego otrzymywania dofinansowania na działania związane z mobilnością w ramach programu Erasmus, jeśli realizacja działań będzie przebiegała bez zastrzeżeń.

Nowością w programie Erasmus jest możliwość wnioskowania o przyznanie Akredytacji w ramach uproszczonej procedury – jednorazowo na całą edycję programu. W nowym programie termin „Akredytacja” oznacza nie znak jakości, a możliwość uczestnictwa w programie, to rodzaj „biletu wstępu do programu”. O akredytację w programie walczyły 563 instytucje oświatowe

Gratuluję! Dzięki programowi Erasmus młodzież w naszych szkołach będzie mogła  poszerzać horyzonty, uczyć się świata i obcych języków. Będzie to też okazja do poznawania innych systemów kształcenia ludzi ich obyczajów -zwraca uwagę Adam Korta, starosta bocheński.

Warto dodać, że nasz ekonomik to szkoła, która najdłużej korzysta z programu Erasmus. Dzięki akredytacji na lata 2020-2027 oraz Karcie jakości w programie Erasmus+ z roku 2019 szkoła gwarantuje każdemu chętnemu uczniowi na najbliższe 7 lat, wyjazd na 2 lub 4 tygodniowy zagraniczny staż zawodowy do Grecji, Portugali, Hiszpanii lub Włoch.Zespół Szkół Nr 3 w latach 2009-2020 z programu Erasmus+ pozyskał 1,2 mln euro.

IB

Podobne artykuły

Back to top button