ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Poważny wypadek w Olszynach k. Zakliczyna / zdjęcia

Nadmierna, prędkość, brak umiejętności spowodowały, że 21-letni mieszkaniec Nowego Sącza wypadł z drogi wojewódzkiej i zakończył jazdę w przydrożnym rowie. W wyniku wypadku pięć osób ucierpiało. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR-u, który najciężej rannego przetransportował do krakowskiego szpitala.

W niedzielę 20.06 br. około godziny 19.15 na drodze wojewódzkiej 975 w Olszynach miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem białego bmw. Na jednym z zakrętów kierowca z Nowego Sącza stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i samochód z pięcioma osobami wypadł z drogi, klinując się przydrożnym rowie melioracyjnym. Na miejscu interweniowali strażacy, którzy musieli wycinać metalowe elementy konstrukcyjne samochodu, aby wydostać uwięzione wewnątrz osoby. Ratownicy medyczni, którzy byli na miejscu, zadecydowali o wezwaniu do najciężej rannego śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna z urazem kończyn dolnych trafił do krakowskiego szpitala. Pozostałe ranne osoby zostały rozwiezione do szpitali w Nowym Sączy oraz Brzesku.

Pracujący na miejscu wypadku policjanci ruchu drogowego z tarnowskiej komendy zabezpieczyli ślady oraz dowody. Zniszczony samochód bmw został przetransportowany na parking, gdzie zostanie poddany oględzinom. Okoliczności oraz przyczyny tego wypadku wyjaśnią policjanci w ramach prowadzonego postępowania.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button