Wiadomości

Powiat Bocheński / Aktualna sytuacja epidemiologiczna. Są kolejni wolontariusze gotowi nieść pomoc / 12 kwietnia 2020 r.

W niedzielę 12 kwietnia 2020 r. wg danych opublikowanych przez Wojewódzką Stacje Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie nt sytuacji epidemiologicznej w Małopolsce (stan na dzień 12.04.2020 r., godz. 8:00) w Powiecie Bocheńskim potwierdzono zakażenia u kolejnych 5 osób. Tak więc na terenie powiatu bocheńskiego rozpoznanych mamy 78 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Pomimo że liczba zakażonych ponownie się zwiększyła, nie brakuje również dobrych informacji z Powiatu Bocheńskiego. Na apel starosty bocheńskiego w sprawie pomocy w obsłudze pensjonariuszy bocheńskiego DPS odpowiedziało bardzo wiele osób – są wśród nich siostry i bracia zakonni, lekarze, medycy, ksiądz i liczni wolontariusze.

Ruszyła również zbiórka charytatywna na zrzutka.pl: Pomoc dla DPS w Bochni <== Z zakładanej kwoty 30 tysięcy złotych po kilku godzinach udało się uzbierać już blisko 14 tysięcy złotych.

– Wierzymy, że pomoc społeczeństwa przyniesie pozytywne efekty i Dom Pomocy Społecznej w Bochni wygra tą nierówną walkę. Tak niewiele, a jednak tak dużo możemy zrobić. Prosimy wszystkich o wsparcie. Każdy symboliczny datek pozwoli uratować to miejsce – zachęcają organizatorzy zbiórki.

Z kolei w przypadku Powiatu Brzeskiego liczba zakażonych od kilku dni pozostaje na tym samym poziomie – 44 osób. 

Do dzisiaj na terenie Polski stwierdzono 6674 przypadki zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 232 osób. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 504 osób. Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi 11 osób. Pojawiają się także dobre informacje – Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie przekazała o w sumie 13 ozdrowieńcach z naszego województwa (czyli osobie niemającej objawów choroby, ale mogących jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową).

 

Coraz więcej wolontariuszy deklaruje pomoc w bocheńskim DPS- są wśród nich lekarze i wolontariusze

Na apel Starosty bocheńskiego dotyczący pomocy w obsłudze pensjonariuszy DPS odpowiedziało bardzo wiele osób.

– Cieszę się, że w tych trudnych czasach możemy liczyć na pomoc mieszkańców naszego powiatu jak również osób z innych części województwa małopolskiego. Tylko wspólne działania pomogą zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa i zredukować transmisję – mówi Starosta bocheński.

W związku z tym Centrum Wolontariatu Zintegrowanej Służby Ratowniczej utworzyło specjalny formularz kontaktowy i wspólnie ze starostwem koordynuje pracę wolontariuszy. Formularz dla wolontariuszy dostępny jest pod adresem: www.zsr112.pl/wolontariat

– Wszystkie osoby, które zgłaszają swoją chęć pomocy zostaną po odpowiednim przeszkoleniu skierowane we właściwe miejsce. Tworzymy grafiki pracy i pozostajemy w kontakcie z Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Małopolskiego. Jeśli zajdzie konieczność, to nasi wolontariusze zostaną predysponowani do innych miejsc na terenie województwa – mówi Łukasz Patrzyk, koordynator Centrum Wolontariatu Zintegrowanej Służby Ratowniczej.

Powiat Bocheński / MUW / IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast