ADV
Wiadomości

Powiat Brzeski / Kolejna osoba z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem / 31 marca 2020 r.

blank31 marca 2020 r. w  komunikacie podanym o godzinie 8.30 Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował, że badania laboratoryjne potwierdziły kolejne zakażenie na terenie Powiatu Brzeskiego – tym razem u 1 osoby (młoda kobieta).  Tak więc na chwilę obecną mamy 13 potwierdzonych zakażeń. Stawia to Powiat Brzeski w smutnej czołówce w Województwie Małopolskim – aktualnie jesteśmy na czwartej pozycji pod względem liczby zakażeń.

Do dzisiaj na terenie Polski stwierdzono 2132 przypadki zakażenia koronawirusem. Jest także 31 ofiar śmiertelnych. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 185 osób. Zmarła również pierwsza osoba z naszego województwa. 

– Apeluję jeszcze raz do wszystkich, nie bagatelizujmy sytuacji, nie traćmy czujności — pozostańmy w domach – apelował w poniedziałek 30 marca 2020 r. minister Łukasz Szumowski.

Co robić w sytuacji zagrożenia?

Osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem w żadnym wypadku nie powinny się zgłaszać do lekarza rodzinnego ani do SOR-u!

W związku z powyższym apelujemy aby mimo ogromnego stresu nie narażać niepotrzebnie lekarzy i placówek służby zdrowia. Jeden chory pacjent może być źródłem zakażenia wszystkich pozostałych osób w poczekalni! Należy postępować zgodnie z wytycznymi i kontaktować się bezpośrednio ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Brzesku. We współpracy z nimi pacjent zostanie przetransportowany do specjalistycznego szpitala zakaźnego. 

Co więc powinny zrobić?

  • bezzwłocznie powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną PSSE w Brzesku
    ul. Okocimska 44 32-800 Brzesko tel: 14 686 12 70 / telefon alarmowy tel. 608 609 745
    email: brzesko@psse.malopolska.pl
  • zgłosić się do oddziału zakaźnego. Lista szpitalnych oddziałów chorób zakaźnych na terenie Małopolski znajduje się poniżej
  • zadzwonić na specjalną całodobową infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem: 800 190 590


IB / MUW / SPZOZ Brzesko

blank

Podobne artykuły

Back to top button