ADV
Wiadomości

Powiat Brzeski / Łącznie 12 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem! / 30 marca 2020 r.

30 marca 2020 r. to kolejny dzień wzrostu liczby zakażeń koronawirusem w Powiecie Brzeskim. W komunikacie podanym o godzinie 9.00 Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie u 4 osób ( jedna starsza kobieta, dwie kobiety w sile wieku oraz jeden mężczyzna w sile wieku). Z kolei w komunikacie z godziny 14.30 pojawiła się informacja o kolejnych dwóch osobach (dwie kobiety w sile wieku). Tak więc na chwilę obecną mamy 12 potwierdzonych zakażeń. Stawia to Powiat Brzeski w smutnej czołówce w Województwie Małopolskim – aktualnie jesteśmy na czwartej pozycji pod względem liczby zakażeń.

Wystąpiły kolejne ograniczenia w zakresie funkcjonowania Szpitala Powiatowego w Brzesku – komunikaty dyrekcji zamieszczamy poniżej. Niestety doszło do zakażenia wśród personelu brzeskiego szpitala – wg nieoficjalnych informacji w grupie tej jest co najmniej 1 lekarz oraz 2 osoby personelu. Dodatkowo na forach i grupach typu spotted zaczęły się przy tej okazji pojawiać niesprawdzone informacje i pomówienia pod adresem załogi szpitala. Pamiętajmy że fejki też robią krzywdę!

Do dzisiaj na terenie Polski stwierdzono 2055 przypadków zakażenia koronawirusem. Jest także 31 ofiar śmiertelnych. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 145 osób. Zmarła również pierwsza osoba z naszego województwa. 

– Apeluję jeszcze raz do wszystkich, nie bagatelizujmy sytuacji, nie traćmy czujności — pozostańmy w domach – apelował w poniedziałek 30 marca 2020 r. minister Łukasz Szumowski.

Na stronie internetowej Szpitala Powiatowego w Brzesku pojawiły się od wczoraj dwa nowe komunikaty:

29 marca 2020 r. / niedziela

Komunikat Dyrektora Szpitala w sprawie ograniczenia działalności Ośrodka Zdrowia w Jadownikach

W związku z objęciem kwarantanną personelu Ośrodka Zdrowia w Jadownikach od dnia 30.03.2020r. w ośrodku będą udzielane tylko teleporady pod nr tel. 14 66 30 533.

Pacjenci wymagający badania lekarskiego będą przyjmowani w poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Brzesko (POZ Brzesko).

30 marca 2020 r. / poniedziałek 

Komunikat Dyrektora w sprawie zawieszenia działalności Oddziału Rehabilitacji Ogólnej z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej.

Informuję, że w związku z dalszymi stwierdzonymi zakażeniami wirusem SARS-COV-2 wśród personelu medycznego Szpitala Powiatowego w Brzesku w ustaleniu z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym z dniem 30.03.2020r zawieszona zostaje działalność Oddziału Rehabilitacji Ogólnej z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej. Część personelu oraz pacjenci oddziału decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego zostają objęci kwarantanną. Pacjenci pozostający w oddziale będą mieli realizowany ustalony plan leczenia.
Zawieszenie działalności związane jest z zaprzestaniem przyjęć do oddziału. Przywrócenie działalności w/w jednostki w chwili obecnej przewidywane jest za 7 do 14 dni.

 

Co robić w sytuacji zagrożenia?

Osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem w żadnym wypadku nie powinny się zgłaszać do lekarza rodzinnego ani do SOR-u!

W związku z powyższym apelujemy aby mimo ogromnego stresu nie narażać niepotrzebnie lekarzy i placówek służby zdrowia. Jeden chory pacjent może być źródłem zakażenia wszystkich pozostałych osób w poczekalni! Należy postępować zgodnie z wytycznymi i kontaktować się bezpośrednio ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Brzesku. We współpracy z nimi pacjent zostanie przetransportowany do specjalistycznego szpitala zakaźnego. 

Co więc powinny zrobić?

  • bezzwłocznie powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną PSSE w Brzesku
    ul. Okocimska 44 32-800 Brzesko tel: 14 686 12 70 / telefon alarmowy tel. 608 609 745
    email: brzesko@psse.malopolska.pl
  • zgłosić się do oddziału zakaźnego. Lista szpitalnych oddziałów chorób zakaźnych na terenie Małopolski znajduje się poniżej
  • zadzwonić na specjalną całodobową infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem: 800 190 590


IB / MUW / SPZOZ Brzesko

Podobne artykuły

Back to top button